آبشار تنگ تامرادی، جاذبه ای طبیعی و تاریخی در یاسوج

این تنگ در روستایی قرار دارد که تا چندی پیش دسترسی به آن بسیار سخت بود اما اخیرا با جاده سازی هایی که در این منطقه صورت گرفته است دسترسی به تنگ تامرادی و روستای دیدنی و سرسبزی که در آن قرار دارد کار ساده ای شده است و گردشگران به راحتی می توانند به این منطقه نیز سفر کنند.

آبشار تنگ تامرادی یاسوج

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ به هر گوشه از کشورمان ایران که نگاه می کنیم،جاذبه های دیدنی منحصر به فردی وجود دارد که هر کدام برای خود می توانند تجربه های بی نظیری را برایمان به ارمغان بیاورند. از همین رو در این مطلب می خواهیم به یکی از جاذبه های استان کهگیلویه و بویر احمد اشاره داشته باشیم، این جاذبه تنگ تامرادی است. این منطقه علاوه بر این که یک نوع جاذبه ی طبیعی است، دارای سرگذشت تاریخی هم هست. اگر کمی با تاریخ ایران آشنا باشید و تا حدودی از جنگ بین سردار ایرانی آریو برزن و اسکندر مقدونی مطلع باشد باید بدانید که این جنگ در مکانی به نام تنگ تامرادی در زمان هخامنشیان نیز رخ داده است. بنابراین همانطور که ملاحظه می کنید این جاذبه دارای حرف های زیادی برای گفتن است، الی گشت را در ادامه این مطلب همراهی کنید تا بیشتر درباره آبشار تنگ تامرادی در یاسوج خدمتتان شرح دهیم.

آبشار تنگ تامرادی در یاسوج

به منظور دسترسی به منطقه تنگ تامرادی باید ابتدا به سمت شهر یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کنید. زمانی که وارد این شهر می شوید بایستی وارد جاده یاسوج بابا شده که با طی کردن مسیری حدود ۲۵ کیلومتر وادر جاده اصلی این منطقه که جاده سپیدار است. از اینجا به بعد با جاده‌ای کوهستانی، پر پیچ و خم به همراه مناظری بسیار زیبا روبرو هستید. همان طور که گفتیم در گذشته دسترسی به این مکان مشکل بود اما امروزه تا حدی از این مشکلات کاسته شده است و می توان از جاده آسفالته استفاده کرد، با این حال با دقت زیادی رانندگی کنید.

بخوانید:  درویش میهمان تلویزیون شد


|

جاذبه ی آبشار تنگ تامرادی در یاسوج

فلسفه نامگذاری تنگ تامرادی

بهترین زمان سفر به تنگ تامرادی


علاوه بر آبشارهای متعددی که در این مجموعه وجود دارد، غارهای هیجان انگیزی هم هستند که از میان آنها آب می گذرد و با وجود آن ها در هر لحظه قطره ی آبی از سقف ممکن است بر روی صورت شما بچکد.

  •  چشمه بلوط عسلی

آیا این خبر مفید بود؟

انتهای پیام 

آبشار تنگ تامرادی یکی از جاذبه های طبیعی و همچنین بکری است که در شهر یاسوج (استان کهگیلویه و بویراحمد)در این استان دیدنی واقع است.


استان کهگیلویه و بویراحمد، جاذبه های متعددی را در دل خود جای داده است، از همین رو با سفر به این استان می توانید لحظات بسیار خوشی را در کنار همراهانتان بگذرانید. تنگ تامرادی یکی از جاذبه های طبیعی و همچنین بکری است که در این شهر یاسوج در این استان دیدنی واقع است.  فارغ از ارزش تاریخی، مهم‌ترین عاملی که گردشگران را با وجود سختی طی کردن مسیر به سوی این ناحیه می‌کشاند، طبیعت بسیار زیبا و آبشارهای باشکوه و پرعظمتی است که در این منطقه وجود دارد. 2022-08-23

آبشار تنگ تامرادی، جاذبه ای طبیعی و تاریخی در یاسوج

آدرس: کهگیلویه و بویراحمد، ۵۵ کیلومتری غرب یاسوج- جاده یاسوج – سپیدار

با توجه به این که شهر یاسوج دارای آب و هوای تقریبا سردسیری است، برای سفر به این شهر بهترین زمان می تواند بهار و تابستان باشد، چرا که شرایط آب و هوایی در این منطقه بسیار معتدل و با ثبات است و مسافران می توانند با خیال راحت در این منطقه به تفریح و گذراندن اوقات فراغتشان بنمایند. اما با شروع فصول سرما، دمای هوا به شدت کاهش می یابد و سرمای سختی بر منطقه حاکم می شود.

جاذبه ی آبشار تنگ تامرادی در یاسوج

مختصری از تاریخ تنگ تامرادی

جاذبه های طبیعی در تنگ تامرادی

  • آبشارها و حوضچه ها

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

آبشار تنگ تامرادی در یاسوج

منبع

با توجه به جاذبه ای بارز و تماشایی که در تنگ تامرادی وجود دارد، آبشارهایی که در وجود دارند از مهمترین قسمت های این مجموعه ی تفریحی به شمار می روند. بلندترین آبشاری که در منطقه تنگ تامرادی وجود دارد نیز بیش از ۵۰ متر ارتفاع دارد و بقی آبشارهای این منطقه که حدود ۴ عدد می شوند نیز با ارتفاع های ۸ الی ۱۰ متری در مرتبه های بعدی این مجموعه قرار دارند. در پای هر یک از این آبشارها حوضچه هایی نیز به چشم می خورند که با سقوط آب در آنها موسیقی دلنوازی نواخته می شود.

دسترسی به تنگ تامرادی