آبی‌ها به دنبال انتقام از ساکت

اگر سرمربی استقلال مجیدی بود می‌توانستیم پیش‌بینی کنیم بازی کم موقعیت و پراسترسی برای آبی‌ها باشد اما احتمالا حالا استقلال موقعیت‌های زیادی خواهد داشت. همچان روی کاغذ شانس آبی‌ها بیشتر است اما به هیچ‌وجه آن‌ها را از پیش برنده ندانید.


حریف استقلال در این هفته تیمی است که آن‌چنان به فوتبال تدافعی صرف اعتقادی ندارد اما سرمربی‌اش همیشه گربه سیاه آبی‌ها (بخوانید فرهاد مجیدی) بوده. ساکت الهامی نه‌تنها به استقلال نمی‌بازد که مانع از کسب ۲ جام حذفی توسط آبی‌ها شده است. تیم ساخته و پرداخته او هم پس از شروع بد در ابتدای لیگ حالا اندکی اوضاع بهتری پیدا کرده اما باید مقابل استقلالی بازی کند که تفکرش کاملا هجومی است.

منبع

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

آبی‌ها به دنبال انتقام از ساکت

***


هم ساکت الهامی (مربی فعلی) و هم رضا عنایتی (مربی قبلی) در رزومه خود سابقه استقلالی بودن ثبت کرده‌اند. نام خود تیم هوادار اما پیش از این سرخ‌پوشان پاکدشت و کمی قبل‌تر پرسپولیس پاکدشت بوده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا؛ آبی‌پوشان تهرانی پس از ارائه چند نمایش خوب انگار دست‌شان برای رقبا رو شده است. نقطه قوت این تیم از ابتدای حضور ساپینتو و مهاجمان پرتعداد، تنوع مهره‌های باکیفیت در خط حمله بود که حالا هیچ کمکی به بردهای استقلال نمی‌کنند. استقلال در نوک پیکان خط حمله مهاجم هدف آماده ندارد و به ناچار از پیمان بابایی در آن پست استفاده می‌‌کند. ماحصل این مساله افت بابایی، دور شدن او از پست تخصصی و دور شدن شهباززاده از اندکی آمادگی‌اش است.

این دو تیم تا امروز ۲ بار در تاریخ لیگ برتر مقابل هم قرار گرفته‌اند. در هر دو تقابل هم فرهاد مجیدی توانست مچ رضا عنایتی را بخواباند.

امروز از ساعت ۱۶:۰۰ تیم هوادار در ورزشگاه دستگردی از استقلال تهران پذیرایی می‌کند.

نکته مهم در این مساله که بارها در هفته‌های قبل اشاره شده، ضعف استقلال مقابل تیم‌هایی با تفکر دفاعی است. آبی پوشان با وجود حضور خسرو حیدری در کادر فنی اما سانترهای باکیفیتی روی دروازه رقبا ارسال نمی‌کنند و کم شوت می‌زنند. این مساله هم به نوعی به نقطه ضعف آن‌ها تبدیل شده است.


|