“آتشکده سرابله” یکی از آثار دیدنی و تاریخی دوره ساسانیان در ایلام

آتشکده سراباه در مرکز شهرستان مربوط به دوره ساسانیان است، که درسه کیلومتری شهر سرابله مرکزشهرستان چرداول قرارگرفته است

 این اثر در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۸۱ با شماره ثبت ۷۹۸۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده استمنبع

این شهرستان در شمال استان ایلام، بین کوه های بسیار زیبای “لنه” و “چرمین” قرار گرفته و قدمت آن به دوره ساسانی بر می گردد. بیش از ۱۸۰ اثر تاریخی در این شهرستان قرار دارد که حکایت از قدمت دیرینه این منطقه دارد.

#آتشکده سرابله#

در سالهای اخیر به رغم ظرفیتهای مهم شهرستان چرداول، به خوبی گردشگری و  آثار شهرستان در مسیر کمک به توسعه قرار نگرفته است که در این بین با توجه به ظرفیتهای موجود و توجه گردشگران، توسعه زیرساختهای شهرستان بسیار مهم است.

download

یکی از نقاط مهم و زیبای استان ایلام که از لحاظ گردشگری و کشاورزی ظرفیتهای بسیار زیادی دارد، شهرستان چرداول بامرکزیت شهرسرابله است .

کوه خرم در دو کیلومتری شمال شرق و کوه لنه در سه کیلومتری غرب روستا قرار گرفته و همچنین وجود رودخانه، کوهها، پوشش گیاهی و حیات وحش از مهمترین جاذبه های طبیعی این روستا  به شمار می رود.

طبیعت زیبا، آب و هوای معتدل، سر سبز بودن، کشاورزی، باغات و آب های خروشان در کنار تاریخ و آثار باستانی باعث شده این شهرستان کانون توجه گردشگران باشد.

هر ساله تعداد زیادی گردشگر و مسافر در ایام مختلف سال در مناطق مختلف از این آتشکده بازدید به عمل می آورند، این آتشکده همراه با جاذبه طبیعی و دیدنی توجه گردشگران خارجی را هم به خود جلب کرده است.

بخوانید:  نمایشگاه آثار چاپی نقاشی «گل و مرغ» در نگارخانه اندیشه