آتش نشانی قزوین با آمادگی کامل در طرح زمستانی پلیس راه مشارکت دارد


آتش نشانی قزوین با آمادگی کامل در طرح زمستانی پلیس راه مشارکت دارد

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: در طرح زمستانی تعداد 10 ایستگاه آتش نشانی با ظرفیت 230 نفر آماده خدمت رسانی شده است.

قدیر موسی خانی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین در گفتگو با خبرنگار برنا گفت: در طرح رزمایش زمستانی که توسط ارگانهای مختلف اجرا می شود سازمان آتش نشانی نیز همکاری دارد.

موسی خانی

وی افزود: هرچند وظایف وماموریت های ما در محدوده شهری است اما چون استان قزوین در کریدور ارتباطی استانهای مختلف قرار دارد و با حوادث مختلفی روبروست و سوانح رانندگی بالایی دارد همواره در فصول مختلف بویژه زمستان با واژگونی تانکرهای سوخت و سوانح جاده ای زیادی مواجهیم که به همکاری این سازمان نیاز مبرم است و ما هم در کنار سایر نیروهای اورژانس و هلال احمر و راهداری در خدمت مدیریت بحران استان و مردم هستیم.

موسی خانی تصریح کرد: آمادگی داریم در سطح استان بتوانیم خدمات رسانی کنیم و در طرح زمستانی تعداد 10 ایستگاه آتش نشانی با ظرفیت 230 نفر آماده خدمت رسانی شده است.

رزمایش

رئیس سازمان آتش نشانی استان قزوین یادآورشد: در این طرح تعداد 7 دستگاه خودروی امداد و نجات ویژه و یک دستگاه خودروی جدید اتوبوس مدیریت بحران که تجهیز شده در طرح مشارکت دارد و خدمت رسانی می کنیم.

وی بیان کرد: در طرح زمستانی پلیس راه که به مدت  3 ماه و تا پایان سال طول می کشد نیروهای آتش نشانی در آماده باش کامل هستند و بدون تعطیلی در صورت حادثه وارد ماموریت می شوند.

333121

موسی خانی اظهارداشت: در سالهای اخیر ایستگاههای زیادی در شهر قزوین احداث شده و بر اساس استاندارد جهانی برای هر 50 هزار نفر جمعیت یک ایستگاه آتش نشانی باید داشته باشیم که به این استاندارد رسیده ایم و فقط در بافت مرکزی شهر و اطراف بازار به یک ایستگاه دیگر نیاز داریم که باید احداث شود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین تصریح کرد: در این راستا یک قطعه زمین خریداری شده و برای راه اندازی ایستگاه اقدام خواهد شد و طراحی ایستگاه آتش نشانی بازار در حال اجراست.

رزمایش 4

وی افزود: در حال حاضر دو دستگاه نردبان بلند مرتبه خریداری شده و و بایستی دودستگاه دیگر نردبان بلند مرتبه خریداری شده و به ناوگان آتش نشانی اضافه شود که امیدواریم از اعتبارات مصوب سفر به این نیاز اختصاص داده شود.

موسی خوانی اظهارداشت: شهروندان و مسافران ورانندگان در صورت نیاز داشتن به خدمات آتش نشانی می توانند با شماره 125 تماس بگیرند. 

انتهای پیام

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع