آخرین و جدید ترین آمار کرونایی استان فارس تا 13 آبان 1401


به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، در این اطلاعیه آمده است:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۵۱ هزار و ۱۹۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۱ هزار و ۵۳۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۴۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۵۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.


آخرین و جدید ترین آمار کرونایی استان فارس تا 13 آبان 1401

انتهای پیام

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، یک مورد جدید فوتی ناشی از کرونا در فارس ثبت شده که مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۶۵ نفر رسیده است.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز جمعه، سیزدهم آبان ۱۴۰۱، اعلام کرد.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۲۳ هزار و ۹۳۴ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و چهارده مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۷ هزار و ۲۵۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۵۲۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

منبع

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۳ هزار و ۲۶۰ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۵۱۰ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۱ هزار و ۴۱۸ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۱۴۵ دُز نوبت سوم و ۱۳۲ هزار و ۱۸۷ دُز یادآور واکسن بوده است.