آخرین و جدید ترین آمار کرونایی استان فارس تا 26 آبان1401


آخرین و جدید ترین آمار کرونایی استان فارس تا 26 آبان1401

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز پنجشنبه بیست و ششم آبان ۱۴۰۱، اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، در این اطلاعیه آمده است: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۵۳ هزار و ۶۲۱ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۱ هزار و ۶۹۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۲۵ هزار و ۸۲۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۵۷ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۷ هزار و ۷۹۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۶۳۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۶۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، موردی جدیدی از فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۶۵ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۴۶۷ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۳ هزار و ۸۲۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۶۰۴ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۱ هزار و ۵۸۴ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۲۵۳ دُز نوبت سوم و ۱۳۲ هزار و ۳۸۶ دُز یادآور واکسن بوده است.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع