آذربایجان‌غربی بهترین عملکرد در کشور را از نظر سامانه سحاک دارد

وی افزود: همچنین در طی سال گذشته، ۱۳۵ هزار و ۸۹۸ سند مالکیت تک برگ شمیمی صادر شده که این تعداد در سه ماهه ۱۴۰۲ حدود ۲۶ هزار و ۷۰۹ سند تک برگ شمیمی و در سه ماهه ۱۴۰۳ “امسال” حدود ۳۴۸۴۰ سند تک برگ شمیمی بوده است.

شایان‌مهر گفت: در سال گذشته ۷۱ هزار و ۷۱۸ پاسخ به استعلام دفاتر اسناد رسمی انجام گرفته است

مدیرکل ثبت اسناد و املاک آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در حال حاضر ۳۱۶ دفتر اسناد رسمی در استان فعال است که طی سه ماهه نخست امسال، ۲۱۰ مورد بازرسی از این دفاتر انجام شده است.

وی این مهم را طی ۱۵ ماه و با تشکیل قرارگاه حاج قاسم سلیمانی به ریاست دادگستری استان و به همراه دادستان، بازرس کل، مدیرکل ثبت اسناد، رییس سازمان جهاد کشاورزی و مدیر امور اراضی ، مدیرکل منابع طبیعی و معاون راهبردی استانداری اعلام کرد.

وی خاطر نشان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته استان آذربایجان‌غربی بهترین عملکرد در کشور را از نظر سامانه سحاک و رتبه سوم کشور از نظر تعداد قطعات کار شده را داشته است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک آذربایجان‌غربی اضافه کرد: در سال گذشته و ۳ ماهه نخست امسال، ۲۱ جلسه کمیسیون قرارگاه تشکیل که در این باره ۱۰۰ مصوبه داشته‌ایم ضمن اینکه در جهت تسریع در سنددار کردن در کنار قرارگاه، سازمان ثبت با همراهی جهاد کشاورزی سامانه‌ای بنام سامانه سحاک (سامانه حدنگاری اراضی کشاورزی) طراحی کرده است که تعداد پرونده ثبت شده در سامانه ۱۴۳ پرونده در حدود نزدیک ۱۸۰۰۰۰ هکتار بوده که تا امروز ۶۲هزار پرونده جهت صدور سند انجام گرفته است.

بخوانید:  دستاوردی جدید در صنعت کشاورزی

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان‌غربی، حمید شایان‌مهر افزود: تثبیت اراضی کشاورزی و صدور سند جزو اولویت‌های ویژه در سال ۱۴۰۲ و ادامه دار در ۱۴۰۳ در ثبت و اسناد استان است که از ۸۲۶ هزار هکتار اراضی کشاورزی آذربایجان‌غربی، نزدیک به ۵۸۰ هزار هکتار از اراضی در قالب ۶۹ هزار و ۲۲ قطعه در کل استان تثبیت و سند دار شده که شامل ۷۱ درصد اراضی می‌شود.

انتهای پیام/منبع