آزادی ۲۵۰ زندانی غیرعمد با اعتبار ۱۲۱ میلیارد ریال

به گزارش خبرنگار برنا از شهرستان لامِرد؛ مسول گروه جهادی احرار لامرد تصریح کرد: این گروه جهادی از سال ۱۳۹۹ با هدف آزادسازی زندانیان غیرعمد کار خود را آغاز کرد که بحمدالله تاکنون موفق شده است طی ۵۷ فراخوان، ۲۵۰ نفر از زندانیان را به آغوش خانواده های خود بازگرداند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه میانگین سنی زندانیان غیر عمد ازاد شده ۳۹ سال است افزود: گروه جهادی احرار علاوه بر کمک به آزادی زندانیان در بحث درمان آنها و خانوادهایشان ۶۰۰ میلیون ریال و در بحث کمک های معیشتی نیز بیش از یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال هزینه پرداخت کرده است. 

احمد قائدی با بیان اینکه گروه جهادی احرار توانسته است بیش از ۵۰ میلیارد تومان از شاکیان زندانیان تخفیف جهت عفو دریافت کند ادامه داد: جهت آزادسازی ۲۲۰ نفر زندانی غیرعمد (۲۸ خانم و ۱۹۲ آقا)، با کمک های مردمی مبلغ ۱۲۱ میلیارد ریال جمع آوری و شده صرف شده است؛ همچنین با کمک ریش سفیدان و بزرگان طوایف شهرستان لامرد، بین ۳۰ خانواده صلح و سازش برقرار شد تابدین ترتیب زندانیان آنها نیز به آغوش گرم خانواده بازگردند.

قائدی ضمن تقدیر از تمام افرادی که تاکنون صمیمانه‌ و خالصانه با این گروه جهادی همکاری و همدلی داشته اند خاطرنشان کرد: جهت رفاه و کمک به کسب و کار خانواده زندانیان بیش از ۹۶۰ میلیون ریال وام های ۴ درصدی پرداخت شده است.

گروه جهادی احرار در سالیان گذشته عناوین گروه جهادی برتر استان فارس و کشور را دریافت کرده است.منبع

بخوانید:  برد پرگل ایران مقابل چین تایپه/ صعود شاگردان شمسایی قطعی شد