آزمونی جذاب برای سردار؛ طارمی همان همیشگی!

پس از سال ها حضور در فوتبال بلژیک و کسب تجربه در این کشور اروپایی، چندی پیش خبر جدایی علی قلی زاده از فوتبال این کشور در حالی رسانه ای شد که خیلی ها مقصد بعدی او را لیگ برتر ایران معرفی کرده بودند اما در نهایت این شایعات رنگ واقعیت به خود نگرفت و ترکیه مقصد بعدی برای وینگر ملی پوش شد تا فضای تازه ای برای این لژیونر سرشناس ایران ایجاد شود.

شمارش معکوس برای دو چهره سرشناس 

علی کریمی و مجید حسینی در سالی که گذشت در ترکیه حضور نسبتا موفقی را در کایسری اسپور داشتند. البته مصدومیت های گاه و بیگاه برای این دو همبازی ایرانی شاغل در ترکیه تا حدودی عملکرد آنها را تحت الشعاع قرار داده بود اما در مجموع این دو بازیکن در ترکیه نمره قبولی گرفتند.

سردار آزمون؛ آزمونی جدید در بوندسلیگا 

احسان حاج صفی و کریم انصاری فرد لژیونرهایی که در حال حاضر به ترتیب در تیم های فوتبال آاک آتن یونان و آمونیا قبرس توپ می زنند در سال اخیر درخشش چندانی نداشتند که البته این موضوع را می توان به نوعی به سن و سال آنها مرتبط دانست.

ستاره ایرانی زنیت روسیه در ابتدای فصل در اروپا از تیم جدا شد و به بوندسلیگا رفت تا شایعات تکراری و زیاد در مورد تیم آینده او بالاخره در نقطه ای از زمان فروکش کند. سردار که در تیم ملی ایران یکی از ارکان خط حمله محسوب می شود در ابتدای حضورش در لورکوزن چندان خبرساز نبود اما در هفته های اخیر بوندسلیگا گل و پاس گل های سردار با پیراهن لورکوزن بیش از پیش بر سر زبان ها افتاده است. با توجه به عملکرد اخیر سردار می توان سال 1401 را سال نسبتا موفقی برای آزمون دانست.

بخوانید:  استقبال ویژه از تیم ملی انگلیس با خرما!

سعید، صادق و دیگران!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا؛ می توان زمان را برای لژیونرهای ایرانی در سالی که گذشت را به دو برهه تقسیم کرد که مبنای این تقسیم بندی را برگزاری رقابت های جام جهانی 2022 قطر دانست. در زیر عملکرد کلی لژیونرهای ایرانی در سالی که گذشت را مورد بررسی قرار می دهیم:

علیرضا جهانبخش در سال 1401 در فاینورد روزهای ویژه ای را پشت سر گذاشت. کاپیتان تیم ملی که یکی از مهره های اصلی ایران در جام جهانی بود در این فصل هر زمان که از سوی کادر فنی فاینورد به بازی گرفته شده نمایش خوبی را از خود ارائه داده است تا از این جهت بتوان گفت جهانبخش یکی از بازیکنان موفق ایران در جمع لژیونرها محسوب می شود.

در بین لژیونرهای ایرانی شاغل در حوزه خلیج فارس شاید بتوان عملکرد احمد نوراللهی را در تیم شباب الاهلی بهتر از امثال امید ابراهیمی و مهرداد محمدی دانست. این در حالی است که با وجود وضعیت نسبتا خوب کاپیتان سابق پرسپولیس در امارات شنیده ها از این حکایت دارد که احتمال جدایی احمد از تیم و حضورش در سال جدید در تیمی غیر از شباب الاهلی چندان دور از ذهن نیست.

نمره قبولی برای کاپیتان تیم ملی 

مهدی طارمی؛ همان همیشگی

شرایط ویژه برای دو همبازی ایرانی در ترکیه 

امیر عابدزاده؛ کم نوسان در لالیگا   

احمد نوراللهی بهتر از بقیه

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

خبرنگار: سمیه قدیری

بخوانید:  حضرت ابوالفضل العباس (ع) بهترین الگو برای جانبازان سرافراز است

سعید عزت اللهی و صادق محرمی جزو کم خبرترین و در عین حال با ثبات ترین بازیکنان یک سال اخیر در جمع لژیونرهای ایران هستند. در شرایطی که این دو به ترتیب در دانمارک و کرواسی توپ می زنند با شرایط نسبتا خوب سال 1401 را به پایان رسانده و امیدوار هستند در سال جدید اتفاقات بهتری را به نام خود رقم بزنند. این در شرایطی است که محمد نادری، مدافع سابق سرخابی ها نیز در ترکیه شرایطی تقریبا مشابه با این دو لژیونر اروپایی ایران در سال گذشته را داشته با این تفاوت که   البته هر از گاهی نامش برای بازگشت به لیگ  برتر ایران مطرح شده است.


آیا این خبر مفید بود؟

516

تجربه جدید برای قلی‌زاده

امیر عابدزاده را می توان به عنوان یکی از لژیونرهای ایرانی شاغل در اروپا یاد کرد؛ بازیکنی که در لالیگای دو حضور تقریبا ثابتی در ترکیب پونفرادینا دارد. اگرچه این گلر در برخی از بازی ها در حراست از قفس توری تیمش موفق نبوده اما در مجموع می توان در مورد این دروازه بان مدعی شد که یکی از لژیونرهای نسبتا موفق ایران در سال 1401 در آن سوی مرزهای ایران بوده است.

701

شجاع خلیل زاده و محمدحسین کنعانی زادگان قبل از جام جهانی در حالی با حضور در الاهلی قطر تیم ملی را در این کشور همراهی کردند که امیدواری های زیادی داشتند با توجه به تجربه حضور در این کشور در ترکیب ایران در جام جهانی از آنها استفاده بهینه ای صورت بگیرد اما در عین ناباوری این دو لژیونر پرسپولیسی که اتفاقا در قطر هم همبازی هستند روی نیمکت تیم ملی جای خوش کردند تا رویای حضورشان در جام جهانی نقش برآب شود. این در حالی است که این دو در تیم باشگاهی شان در قطر حضور نسبتا موفقی دارند.

بخوانید:  مطالبات مردم با رئیس‌جمهوری در میان گذاشته شد

اگرچه بارها خبر جدایی مهدی طارمی از پورتو به گوش رسیده اما فعلا او در این تیم ماندگار شده است. ستاره تیم ملی قبل و بعد از جام جهانی با کمترین نوسان ممکن به درخشش خود در پورتو ادامه می دهد و می توان از او به عنوان بهترین لژیونر ایرانی در سالی گه گذشت یاد کرد. مهدی طارمی در حالی فعلا در پورتو توپ می زند که این احتمال دور از ذهن نیست که در آینده ای نه چندان دور اتفاق جدیدی را برای او در زمینه باشگاهی شاهد باشیم.

رویای دو پرسپولیسی بر باد رفت!

انتهای پیام//