آشنایی با فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد

در ترمینال ورودی پروازهای خارجی فرودگاه بین‌المللی مشهد که به آن ترمینال شماره سه می‌گویند، غرفه‌هایی برای فروش سیم کارت، رزرو آپارتمان، رزرو هتل، کلینیک سلامت پوست و مو و گل‌فروشی قرار دارند.

شهر مشهد یکی از مقاصد توریستی ایران است و سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی به این شهر سفر می‌کنند. به همین دلیل فرودگاه مشهد بعد از فرودگاه امام خمینی و مهرآباد تهران، پررفت و آمدترین و شلوغ‌ترین فرودگاه ایران است. از آنجا که مسافران زیادی برای سفر به مشهد، با خرید بلیط هواپیما مشهد مسیر هوایی را انتخاب می‌کنند، بهتر است با فرودگاه این شهر و امکانات و مشخصات آن بیشتر آشنا شوید.

تاریخچه فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد

شرکت‌ های هواپیمایی فعال خارجی در این فرودگاه شامل ترکیه، جرمنیا، جزیره، کام ایر، قطر، سان اکسپرس، عراق، العربیه، کویت و فلای دبی است. از خطوط هوایی داخلی نیز شرکت‌های آتا، آسمان، ایران ایرتور، تابان، ایران ایر، پویا، زاگرس، قشم، کاسپین، ماهان، کیش، معراج، ساها، سپهران و وارش به فرودگاه مشهد رفت و آمد دارند و از ایرلاین های فعال فرودگاه هاشمی نژاد مشهد محسوب می‌شوند.

ترمینال پروازهای فرودگاه مشهد

علاوه بر این موارد، فرودگاه مشهد در سال 1394 به خط یک مترو مشهد متصل شده است. به این ترتیب مسافران می‌توانند به راحتی به تمام قسمت‌های شهر دسترسی داشته باشند یا از هر کجای شهر وارد فرودگاه شوند.

3

دسترسی به فرودگاه مشهد

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

در سال‌های اخیر تعداد پرواز به فرودگاه مشهد افزایش پیدا کرده است. بسیاری از مسافران با تهیه بلیط مشهد به زیارت حرم امام رضا می‌روند و با رزرو تور مشهد، جاهای دیدنی این شهر را می‌بینند. به این ترتیب با افزایش سفر به مشهد، تعداد پروازهای ورودی این شهر نیز افزایش پیدا کرده است. اکنون فرودگاه مشهد میزبان حدود هشت میلیون مسافر داخلی و خارجی است.

بخوانید:  به فکر هنگ کنگ هستیم

آیا این خبر مفید بود؟

فرودگاه مشهد در زمینی به مساحت 540 هکتار در قسمت جنوب شرقی شهر مشهد قرار دارد. فرودگاه بین‌المللی مشهد دو باند موازی دارد که قابلیت پذیرش همه هواپیماها تا رده بوئینگ 747 که یک هواپیمای پهن پیکر محسوب می‌شود را دارد. بیش از 14 شرکت داخلی و 16 شرکت خارجی به این فرودگاه پرواز دارند. فرودگاه مشهد، قطب اول شرکت ایران ایرتور، قطب دوم شرکت‌های ایران ایر، کیش ایر، ماهان و معراج و همچنین قطب شرق کشور هواپیمایی آسمان است.

امکانات سالن‌های فرودگاه مشهد

فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد، در جنوب شرقی شهر مشهد و در فاصله 10 کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد. این فرودگاه در میدان پانزده خرداد، انتهای بلوار جمهوری اسلامی قرار گرفته است. برای رسیدن به مرکز شهر مشهد از فرودگاه می توانید از بلوار شهید هاشمی نژاد به سمت خیابان جمهوری حرکت کرده و پس از عبور از خیابان خرمشهر و خیابان امام خمینی خود را با 20 دقیقه رانندگی به مرکز شهر برسانید.

رزرو بلیط مشهد از فلای تودی

در هر سه سالن فرودگاه هاشمی نژاد مشهد برای رفاه حال مسافران فروشگاه‌ و غرفه‌هایی قرار گرفته است.

پایانه‌های فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد با فاصله نسبتا کمی از یکدیگر قرار گرفته‌اند. این فرودگاه دارای سه ترمینال به شرح زیر است:

  • ترمینال شماره یک فرودگاه مشهد برای پروازهای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • ترمینال شماره دو فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد برای پروازهای خروجی به مقاصد خارجی است.
  • ترمینال شماره سه فرودگاه مشهد برای پروازهای ورودی از فرودگاه‌های خارجی است.

در این مطلب با فرودگاه مشهد بهتر آشنا شدید. برای سفر به مشهد و رزرو بلیط و هتل در مشهد می‌توانید به سایت فلای تودی مراجعه کنید. در فلای تودی به تمام ایرلاین‌های داخلی و بسیاری از ایرلاین‌های خارجی و همچنین انواع هتل، هتل آپارتمان و اقامتگاه در مشهد دسترسی دارید. پس فرصت را از دست ندهید و برای رزرو بلیط هواپیما و هتل مشهد از فلای تودی اقدام کنید.

 


2

پروازهای فعال فرودگاه مشهد

در سالن پروازهای داخلی فرودگاه مشهد یا همان ترمینال شماره یک، به سوغات‌سراهای مختلف که با برندهای مختلف زرشک و زعفران مشهد را ارائه می‌دهند و همچنین سوپرمارکت، کافی شاپ و آرایشگاه دسترسی دارید. در سالن ترانزیت ترمینال پروازهای داخلی نیز، فروشگاه پوشاک، کیف و کفش، عطر و ادکلن، اسباب‌بازی، صنایع دستی، نقره‌ و زیورآلات، کتاب‌فروشی و سوپرمارکت وجود دارند.

در ترمینال خروجی پروازهای خارجی فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد یا همان ترمینال شماره دو ، علاوه بر غرفه صنایع دستی، سوغات، زیورآلات و مواد غذایی، غرفه فست فود، فری شاپ و صندلی ماساژ نیز وجود دارد.

محتوای این مطلب تبلیغاتی است و توسط سفارش‌دهنده، تهیه و تنظیم شده استامکانات فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد