آشنایی با میوه ای مناسب برای بعد از کشیدن دندان!

به دلیل وجود ماده ای به نام بروملین در میوه آناناس به شما توصیه می شود پس از کشیدن دندان‌هایتان از آن بخورید.


آیا این خبر مفید بود؟

منبع

بخوانید:  آماده باش ۱۹۰هزار نیروی پلیس برای انتخابات


|

آشنایی با میوه ای مناسب برای بعد از کشیدن دندان!

در این تحقیق که با استفاده از موش‌های صحرایی نر به عنوان جانوران مدل انجام شده است، محققان از از کپسول‌های 500 میلی‌گرم بروملین برای بهبود حفره دندان کشیده شده استفاده کردند.

بروملین ماده مؤثره میوه آناناس است که دارای اثرات ضد التهاب، ضد درد و ضد تورم است. این ماده از طریق گشاد سازی عروق و مهاجرت لکوسیت ها، باعث کاهش التهاب می‌شود. همچنین این ماده مانع تجمع پلاکت‌های خون می‌شود و در کاهش ماده ای موسوم به کینین در پلاسمای خون نقش دارد و از این طریق، از درد، التهاب و تورم جلوگیری می‌کند و در بهبود ترمیم زخم بعد از تروما و اعمال جراحی مؤثر است.

اکثر زخم‌های ناشی از کشیدن دندان به طور معمول ترمیم می‌یابند. اگر چه تعدادی از زخم‌ها ممکن است ترمیمشان طول بکشد و عوارض خاصی را ایجاد کرده و مشکلاتی را برای بیمار به وجود آورند. برای جلوگیری از این عوارض بایستی از راه‌های مختلف درمانی برای بهبود زخم‌ها استفاده کرد که می‌توانند به تنهایی یا همراه با داروهای ضد التهابی، عوامل ضد میکروبی، ضد دردها و حتی لیزر به کار برده شوند. اما از آن جا که داروهای گیاهی عوارض جانبی کمتری نسبت به داروهای شیمیایی دارند، استفاده از آن‌ها به عنوان یکی از راه‌حل‌های تسریع در التیام زخم ناشی از حفره دندان کشیده شده مطرح است.

بخوانید:  اعمال مخصوص روز شهادت امام رضا (ع)

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف