آغاز ایمن‌سازی تکمیلی فلج اطفال در البرز

به گزارش خبرگزاری برنا از استان البرزدکتر معصومه جودکی صبح امروز یکشنبه با اعلام این خبر اظهار کرد: از سال۲۰۰۱ تا کنون با تلاش همکاران مراکز بهداشت، پوشش بالای واکسیناسیون جاری و انجام با کیفیت عملیات ایمن سازی تکمیلی سالیانه، وضعیت عاری از فلج اطفال در کشور تداوم داشته است. اما احتمال ورود و انتشار مجدد این بیماری  با وجود دو کشور همسایه افغانستان و پاکستان که بیماری فلج اطفال در آن ها بومی می باشد  ، وجود دارد که برنامه ایمن سازی تکمیلی فلج اطفال ویژه کودکان  اتباع در استان البرز انجام می شود.  

وی ادامه داد: عملیات سالیانه ایمن‌سازی تکمیلی فلج اطفال که بر اساس توصیه های سازمان جهانی بهداشت به منظور حفظ دستاورد بزرگ ریشه کنی این بیماری و به حداقل رساندن خطر ورود و چرخش مجدد ویروس فلج اطفال انجام می شود، امسال  نیز در دو مرحله 2 تا4  اردیبهشت ماه و 30 اردیبهشت تا 1 خرداد ماه در استان انجام می شود.  

انتهای پیام/منبع

معاون بهداشت دانشگاه گفت:  برنامه ایمن سازی تکمیلی جهت کودکان زیر ۵ سال اتباع غیر ایرانی  به ویژه کودکانی که در کلونی ها و محل تجمع عمده مهاجرین مستقر هستند و کلیه نقاطی که پوشش واکسیناسیون کمتر از حداقل انتظار را دارند انجام می شود.

بخوانید:  استقلالی‌ها در نبرد فلزات به‌هم رسیدند/ هوادار میزبان حریفی سرسخت!