آغاز فروپاشی سیطره دلار با پیمان‌های پولیِ ایران و دیگر کشورها

پورابراهیمی در ادامه با اشاره به اینکه امید به آینده یکی از عواملی بود که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند، گفت: اکنون علائم شکست اقدامات مذبوحانه دشمنان را در عرصه تحریم‌ها، نسبت به آینده می‌بینیم.

وی ادامه داد: این همان ایمانی است که مقام معظم رهبری به عنوان عامل مهم به آن اشاره کردند و ایمان امروز در عرصه جاری و در مواجهه با مشکلات اقتصادی و اجرایی، مهمترین عامل پیشرفت نظام خواهد بود.

انتهای پیام

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به پیروزی انقلاب گفت: پس از چهار دهه وظیفه ما همچون شهدا پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری در عرصه مختلف است.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمدرضا پورابراهیمی پیش از خطبه‌های نمازجمعه این هفته کرمان گفت: همکاری مشترک ایران با روسیه و کشور چین در دولت آیت الله رییسی برای کاهش تنش زدایی در منطقه و سرفصل جدیدی از رویکردهای کشور است.

وی ابراز داشت: باوجود تمامی تحریم ها مسیر حرکت انقلاب در عرصه های مختلف پایه گذاری شده و در این زمینه ۱۵۰ هزار میلیارد تومان پروژه فقط طی یک سال و نیم در مرکز این استان به مرحله اجرا رسیده است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: قدرت بازدارندگی ایران نتیجه ایمان در دوران دفاع مقدس بود و در نهایت به دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی منجر شد.

وی تصریح کرد: باوجود تمام مشکلات و تحریم ها نمایندگانی از رسانه های ۱۰ کشور دنیا به کرمان آمدند و رسانه های مختلف داخلی در روایت پیشرفت کرمان حضور داشتند تا بگویند در کشور چه اتفاقاتی در حال تحقق است.

بخوانید:  روش براق کردن ظروف نقره با نرم کننده موی سر!

وی عنوان کرد: در راستای صیانت از آرمان های شهدا به ویژه شهدای موتلفه اعلام می کنم که این مسیر در پیمان با شهدا استمرار خواهد یافت خط قرمز ما مقام معظم رهبری و در استان نماینده ولی فقیه است و برای رسیدن به ایران قوی پیشرفته و آباد تلاش خواهیم کرد.

پورابراهیمی با اشاره به باورهای دینی، ایمان و ارزش های اسلامی در طول تاریخ و دفاع مقدس گفت: اگر ملت مظلوم ایران فقط با رهبری امام در دوران دفاع مقدس و دوران ستم شاهی با دستان خالی پیروز شد، تنها عامل این موفقیت، ایمان به ارزش های دینی در کتاب آسمانی بود.

وی اظهار داشت: کریدور شمال به جنوب کشور و ایجاد بندر خشک در مرکز استان کرمان محورهای مهم تصمیمات اقتصادی ۲ طرفه ایران و روسیه پس از تحریم‌ها است.

پورابراهیمی بیان کرد: مردم کوتاهی مسئولان را پای ارزش‌ها و آرمان های شهدا و انقلاب نگذاشتند و همیشه پای شهدا ماندند و با جمهوری اسلامی بیعت کردند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: روسیه تنها راه دسترسی به خلیج فارس را از ایران می‌داند و تحریم آمریکا فرصتی برای جمهوری اسلامی پیش آورده که برای توانمندسازی خود اقدام کند.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف


منبع

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: پیمان های پولی بین ایران و دیگر کشورها آغاز فروپاشی سیطره دلار بر کشورها بوده و این موضوع اعتراف دشمن است.

وی عنوان کرد: به زودی سفارت عربستان فعالیت خود را برای همکاری منطقه‌ای در ایران آغاز می‌کند که اتفاقات مثبتی را برای همکاری ۲ طرف پیش‌بینی می‌کنیم.

بخوانید:  ریزش بهمن در گردنه ژالانه


آیا این خبر مفید بود؟

وی ابراز داشت: مقام معظم رهبری ۲ محور اساسی را به عنوان مطالبه و ۲ کلید واژه را مطرح کردند اول ایمان و اعتقاد به باورهای دینی در نظام جمهوری اسلامی است یعنی همان چیزی که موجب پیروزی انقلاب شد.

وی یادآور شد: طراح تحریم.ها علیه ایران نیز در گزارشی اعلام کرد که ۶ ماه پس از اعلام بسته تحریمی دولت ایران سقوط خواهد کرد اما اکنون بیش از یک دهه از اقدامات دشمن گذشته و آنان اعلام کردند که جمهوری از تحریم‌ها عبور کرده و تحریم بر اقتصاد ایران اثرگذار نیست.

پورابراهیمی افزود: دشمن امروزه مات و مبهوت در مقابل علم ما زانو زده است، جمهوری اسلامی در حوزه هسته ای، نانو، بایو، پزشکی، هوافضا، سلول های بنیادی در رتبه های تک رقمی دنیا شده که پیشگام این عرصه است.

وی یادآور شد: وزیر خزانه داری آمریکا در گزارشی اعلام کرد که از ابزار تحریم برای کشورها استفاده کردیم و اقدامات ما نه تنها موجب بازدارندگی نشده بلکه موجب شده کشورها در انسجامی قرار گیرند که از جریان سیطره دلار خارج شوند.

وی عنوان کرد: مهمترین موضوع ما در اقتصاد اصلاح ساختار اقتصادی کشور است، موضوعی که در دولت های قبل به تاخیر افتاد و در این دولت اجرایی شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توافق مجلس و دولت براساس این ساختار تحولی شکل گرفته و در عرصه استانی نیز پیگیر رویکرد امیدآفرینی و ایجاد نشاطی هستیم که جوانان را در مسیر پیشرفت قرار دهد.

بخوانید:  چرا نمی‌توانید مگس‌ها را شکست دهید؟

وی ادامه داد: ایمان در دفاع مقدس هم کارساز بود و زمانی که جنگ تحمیلی در شرایط خاص کشور به ما تحمیل شد و در روزهای نخست شاهد حضور دشمن در سرزمین ایران بودیم اما باور به خدا در جوانان انگیزه ایجاد کرد و کار به جایی رسید که جمهوری اسلامی پس از دفاع مقدس به قدرت نظامی منطقه تبدیل شده است.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: در این زمانه می توان به طرح های سلول های بنیادین، تولید لاستیک های فوق سنگین، طرح بزرگ بندر خشک، فروآلیاژ و الکترودهای گرافیکی اشاره کرد که این پروژه ها حرکت ما را برای آینده تبیین می کنند.

وی یادآور شد: همان ارزش ها باعث دستاوردهای علمی جمهوری اسلامی در شرایط تحریم ها شد و دانشمندان هسته ای ما را توانمند کرد و ایران به بالاترین سطوح دانش دست یافت.