آغاز فعالیت نوروزی بیش از 60 پست ثابت و سیار هلال احمر خوزستان


آغاز فعالیت نوروزی بیش از 60 پست ثابت و سیار هلال احمر خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان از آغاز فعالیت بیش از 60 پست ثابت و سیار هلال احمر استان در مبادی ورودی و خروجی شهرستان‌ها در ایام نوروز، خبر داد.

به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، وحید شعبانی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: در طرح ملی امداد و نجات نوروزی مجموعا 21 پایگاه امداد و نجات جاده‌ای ثابت و 18 پایگاه موقت و سیار مستقر هستند که از 25 اسفند ماه آغاز به فعالیت کرده و تا 13 فروردین ادامه دارد.

او در تشریح نوع خدماتی که از سوی این پایگاه‌ها به مسافرین نوروزی ارایه خواهد شد، گفت: رهاسازی و نجات مصدومین، ارایه کمک‌های اولیه سرپایی، همکاری با اورژانس و انتقال مصدومان، اسکان و تغذیه اضطراری متناسب با شرایط و… از جمله خدماتی است که توسط امدادگران ارایه خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان در ادامه به تشریح خدمات و تعداد پست های ایمنی و سلامت نوروزی معاونت امور جوانان هلال احمر استان اشاره کرد و افزود: در این طرح 16 پست ثابت و 6 اکیپ سیار سحاب، خدمات بشردوستانه و ارایه کمک‌های اولیه امدادی و آموزش‌های همگانی جمعیت را با رویکرد ایمنی و سلامت مسافران در مبادی ورودی شهرها ارایه خواهند داد.

شعبانی در پایان بیان کرد: در طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی، پویش ملی بهرفت(بهبود رفتارهای ترافیکی)، خدمات فضای دوستدار کودک، خدمات آموزشی و مهارتی، خدمات زیست محیطی، خدمات فرهنگی(اطلاع‌رسانی و راهنمایی) توسط اعضای داوطلب جوان این جمعیت به مسافران ارایه خواهد شد.

بخوانید:  جنرال موتورز با استفاده از «چت بات» دستیار هوشمند رانندگی می‌سازد

انتهای پیام/

 

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع