آغاز واکسیناسیون تکمیلی جمعیت پناهندگان و مهاجرین خارجی البرز


آغاز واکسیناسیون تکمیلی جمعیت پناهندگان و مهاجرین خارجی البرز

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: واکسیناسیون تکمیلی وبیماریابی سل در جمعیت پناهندگان و مهاجرین خارجی در استان البرز از 10 دی ماه آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان البرز، زهرا فشی معاون ظهر دوشنبه اظهار کرد: پیرو برنامه ابلاغی از سوی معاونت بهداشت وزارت بهداشت در هفته پایانی آذر ماه با برگزاری جلسات هماهنگی درون بخشی، برنامه ریزی جهت اقدامات اجرایی برنامه واکسیناسیون تکمیلی وبیماریابی سل در جمعیت پناهندگان و مهاجرین خارجی در استان البرز، انجام شد.

وی ادامه داد: این برنامه به دلیل وضعیت نامطلوب واکسیناسیون در کشورهای مجاور و افزایش موارد ابتلا به بیماری های سرخک و سل در کشورهای همسایه در دستور کار ۲۷ دانشگاه علوم پزشکی کشور قرار گرفته است که از ۱۰ دی ماه آغاز می شود.

این مسئول هدف این برنامه را افزایش آگاهی و رفتار بهداشتی در اتباع غیرایرانی، تقویت ارتباط اتباع غیر ایرانی با مراکز بهداشتی درمانی استان، ارتقای پوشش واکسیناسیون در کودکان غیر ایرانی زیر ۱۵ سال، انجام واکسیناسیون تکمیلی با قطره خوراکی فلج اطفال و واکسن تزریقی سرخک و سرخجه کودکان زیر ۱۵ سال، تجویز یک دوز ویتامین A تکمیلی و بیماریابی، غربالگری سل در افراد بالای ۱۲ سال اتباع غیر ایرانی و توصیه به دریافت واکسن کووید_۱۹ در گروه سنی بالای ۵۰ سال دانست.

دکتر فشی متذکر شد: پس از انجام هماهنگی های برون بخشی با سازمان ها و مسئولین استانی و شهرستان ها از ۱۰ دی ماه واکسیناسیون تکمیلی و تجویز ویتامین A، همچنین بیماریابی و غربالگری سل آغاز و این برنامه تا تحت پوشش قرار دادن جمعیت هدف ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع