آماده باش مدیریت بحران دورود برای پیشگیری از حوادث احتمالی سیل


 آماده باش مدیریت بحران دورود برای پیشگیری از حوادث احتمالی سیل

فرماندار دورود گفت: اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی ناشی از بارندگی در وضعیت آماده باش قرار گیرند.

به  گزارش  خبرگزاری  برنا  از  لرستان ؛ احمد گودرزیان  در گفت و گو با رسانه ها ،  اظهار کرد: با توجه به هشدار هواشناسی استان مبنی بر ورود سامانه بارشی به استان لرستان از غروب روز پنج‌شنبه تا صبح روز یکشنبه و احتمال ایجاد روان‌آب‌ها و بالا آمدن آب رودخانه‌های فصلی ستاد مدیریت بحران شهرستان دورود اعم از دستگاه‌های خدماتی و امدادی برای پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی و امدادرسانی در حالت آماده باش کامل قرار گیرند.

او  با بیان اینکه تمامی مدیران تا پایان بحران در شهرستان حضور داشته باشند افزود:بخشداران و دهیاران اطلاع رسانی به اهالی روستا و جهادکشاورزی نیز اطلاع رسانی به کشاورزان را در دستور کار خود قرار دهند.

فرماندار دورود بر ضرورت پاکسازی معابر، آبراهه‌ها ، کانال دفع آب های سطحی،مسیل ها در سطح شهر و روستا قبل از شروع بارندگی از سوی شهرداری و دهیاریها تاکید کرد.

گودرزیان گفت: دستگاه‌های امداد رسان از جمله هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی در مقابل حوادث احتمالی در آماده باش کامل قرار داشته باشند.

او بیان کرد: از عموم شهروندان عزیز در خواست می‌شود از حضور در مناطق گردشگری و هرگونه تردد و استقرار در حاشیه و مسیر رودخانه‌ها حتما دوری کنند.

انتهای پیام

منبع