آمادگی استانداری تهران برای همفکری و رفع موانع بخش خصوصی

فخاری با اشاره به اینکه در صنایع مختلفی از جمله پوشاک، پیشرفت‌های چشمگیری حاصل شده، تاکید کرد: بخش خصوصی ضمن بکارگیری توان خود، باید از حمایت دولت هم برخوردار شود تا تمامی صنایع کشور شکوفا شود.

وی ادامه داد: اکنون زمان آن فرارسیده که نقش‌پذیری دولت و بخش خصوصی مشخص‌تر شود تا مسیر پر پیچ و خم رشد و تعالی را با موفقیت طی کنیم، در این راستا وظیفه حاکمیت، حفظ انفال عمومی و تبدیل آن به ثروت است و وظیفه بخش خصوصی نیز نقش مشارکت در تولید و تبدیل انفال به ثروت را خواهد داشت.

حمید امانی همدانی معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: برپایی این‌ جلسه، بهانه ای است که از تلاش‌های فشرده و طولانی مدت صنعت احداث به ویژه پیشکسوتان که شکوفایی را برای کشور به ارمغان آورند، تشکر کنیم.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در حمایت از بخش بخش خصوصی افزود: دولت و مسئولان توجه کافی را به این موضوع داشته باشند که بدون حضور و مشارکت بخش خصوصی، تحولی در کشور اتفاق نمی افتد.

به گزارش خبرگزاری برنا از تهران؛ علیرضا فخاری در چهارمین گردهمایی نظام فنی و اجرایی کشور و تجلیل از مهندسین و مشاورین فعال و پیشکسوت صنعت احداث با اشاره به لزوم مشارکت جدی‌تر بخش خصوصی در حوزه احداث کشور اظهار داشت: وقتی از نظام فنی و اجرایی کشور به عنوان سنجش و میزان عملکرد و کیفیت حوزه احداث سخن گفته می شود این نکته به ذهن متبادر می شود که چرا با وجود نظامات مطول، هنوز به جایگاه قابل قبولی در سطح بین‌الملل نرسیدیم که این موضوع نیازمند آسیب شناسی است.

بخوانید:  احسان درویشی مدیر کل حوزە استاندار کردستان شد

وی رویکرد برنامه هفتم توسعه کشور را مساله محوری بجای کلی نگری عنوان کرد و گفت: سیاست آزادسازی مقدم بر خصوصی سازی است و به موضوع مشارکت عمومی در برنامه هفتم نیز توجه ویژه شده است؛ همچنین صنعت ساخت، یک صنعت پیشرو، مقاوم و پایدار است و اتکای آن بر ظرفیت و سرمایه مجموعه خصوصی و عمومی است.

وی در ادامه بیان کرد: استانداری تهران آماده همکاری، همفکری و رفع موانع بخش خصوصی برای رسیدن به اوج قدرت و پیشرفت کشور عزیزمان خواهد بود.

استاندار تهران عنوان کرد: دولت باید به این یقین برسد که بخش خصوصی توان برداشتن گام‌های بلندی در حوزه صنعت ساخت را دارد و از ظرفیت بالای پیمانکاران و مشاوران صنعت احداث بهره کافی و لازم را ببرد.

فخاری سپس گفت: تا زمانی که دولت به صورت کامل از حوزه اجرا خارج نشود، بخش خصوصی فضای مناسب کار و پیشرفت را نخواهد یافت؛ از اینرو باید سطح مداخلات اجرایی دولت کاهش و حاکمیت فقط جنبه نظارتی و حمایتی خود را داشته باشد.

وی، مسیر هفتاد ساله این صنعت را برگ افتخاری برای کشور برشمرد که از پروژه های ساده و کوچک شروع و در شرایط متلاطم بین المللی به پیچیده ترین پروژه هایی ختم شد که این موفقیت را مرهون تلاش های بخش خصوصی، پیمانکاران و مشاوران هستیم.

در ادامه این جلسه اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، کمک می کنیم تا با تصویب قوانینی از ظرفیت های مدیریتی و اجرایی بخش خصوصی که زحمات زیادی را برای آبادانی کشور کشیده اند، بهره برداری کافی حاصل شود.

بخوانید:  سهم نیم درصدی ایران در اقتصاد طب سنتی

استاندار تهران خاطرنشان کرد: پیشرفت در صنعت ساخت به ویژه در موضوعات سبک‌سازی، مقام سازی، ارزان سازی و بهره گیری از فناوری‌های روز از دستاوردهای بخش خصوصی در حوزه صنعت ساخت می باشد.

وی افزود: ایران در حوزه تولید علم از سرآمدان جهان است و برای رسیدن به قله های پیشرفت و آبادانی کشور نیازمند کاربست عملی بیشتر تولید علم در صنعت احداث هستیم.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

وی همچنین خواستار ایجاد فضایی باز برای حضور بیشتر بخش خصوصی در صنعت احداث شد و شفاف شدن فرایند مشارکت را لازم و ضروری خواند.


آیا این خبر مفید بود؟

انتهای پیام/