آمادگی سازمان ثبت احوال برای کاهش هزینه های پنهان جامعهبه گزارش خبرگزاری برنا، هاشم کارگر معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال کشور در نشستی با سردار رادان فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ضمن اعلام اینکه سازمان ثبت احوال و نیروی انتظامی از جایگاه خاص و ویژه ای برخوردار هستند بر همکاری بیشتر و ارائه خدمات در جهت تامین نیازهای این دو دستگاه تاکید کرد.

وی در این دیدار ضمن اعلام اینکه در حال حاضر ارتباط الکترونیکی مناسبی بین دو مجموعه برقرار است گفت: هم اکنون در ثبت احوال در صدد شناسایی و رفع نیاز های کشور هستیم و در همین راستا می توانیم سرویس های الکترونیکی گوناگونی به نیروی انتظامی ارائه دهیم.

 کارگر با اشاره به ظرفیت خوب ثبت احوال افزود: آمادگی داریم با ارائه خدمات الکترونیکی هزینه های پنهان جامعه را کاهش دهیم.

معاون وزیر در ادامه با اشاره به ظرفیت موجود در کارت های ملی نیز ادامه داد: می توانیم شرایط استفاده و بهره برداری از کارت های ملی را در توسعه ارائه خدمات نیروی انتظامی فراهم نمائیم.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور در پایان با اشاره به برنامه های این سازمان در جهت شناسایی میزان دقیق مهاجرین و همچنین آمار ایرانیان خارج از کشور بر استفاده این سازمان از ظرفیت های نیروی انتظامی جمهوری اسلامی تاکید کرد.

لازم به ذکر است در این دیدار سردار رادان فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران در زمینه همکاری های فی ما بین دو مجموعه و استفاده از ظرفیت های ثبت احوال برای ارائه خدمات به شهروندان تاکید و دستورات لازم را صادر کردند.

لازم به ذکر است مقرر شد جلسه ای کارشناسی بین سازمان ثبت احوال کشور و نیروی انتظامی برگزار و چگونگی استفاده از ظرفیت های دو مجموعه بررسی شود.

بخوانید:  ابهام در مورد سه بازیکن حریف تیم ملی ایران

 انتهای پیام/منبع