آمادگی سازمان غذاو دارو برای ایجاد مسیر مستقیم صادراتی دارو به کشور روسیه

 معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه حضور تجار ایرانی و روسی در نمایشگاه‌ها فرصت مناسبی برای تبادل تجارب و همکاری‌های بیشتر است گفت: این نمایشگاه‌ها زمینه‌ای برای به اشتراک گذاری دستاوردها و آشنایی بیشتر با محصولات تولیدی هر دو طرف است.

استقبال روسیه از گسترش همکاری با ایران

رییس سازمان غذاودارو به همتای روسی خود گفت: با ایجاد زمینه‌های تعامل بیشتر بین نمایندگان انجمن‌های دارویی دو طرف، همکاری‌ها می‌تواند سرعت بگیرد.

به گزارش خبرگزاری برنا، سید حیدر محمدی رئیس سازمان غذا و دارو در دیدار با معاون وزیر بهداشت روسیه گفت: پس از سفر به روسیه، به شرکت‌های تولیدکننده فرآورده‌های سلامت محور اعلام کردیم که برای توسعه همکاری‌ها با روسیه آمادگی کامل را داریم و شرکت‌ها درصورت تمایل به صادرات، مشکلات اخذ مجوز را اطلاع دهند تا موضوع به فوریت پیگیری شود.

 انتهای پیام/منبع

 معاون وزیر بهداشت روسیه در ادامه این دیدار از آمادگی این کشور برای رجیستر داروهای تولید ایران خبر داد و گفت: ارتباط مستقیم بین تولیدکنندگان دو کشور بسیار مهم بوده و در حال حاضر ارتباطات کمپانی‌های ایرانی و روسی گسترش یافته و پروژه‌های مهمی بین دو کشور در حال انجام است.

وی همچنین از آمادگی سازمان غذا و داروی ایران برای ایجاد مسیر مستقیم صادراتی به منظور تبادل دارو و تجهیزات پزشکی در مواقع اورژانسی خبر داد و عنوان کرد: اگر دو کشور ضوابط رگولاتوری یکدیگر را بپذیرند روند ثبت دارو تسریع خواهد شد.

وی همچنین از پیشنهادات رئیس سازمان غذا و دارو در حوزه گسترش همکاری‌های دو کشور استقبال کرد و خواستار تامین چند قلم داروی مورد نیاز این کشور توسط تولیدکنندگان ایرانی شد.

بخوانید:  شمیم خدمت به ایثارگران به همت سازمان اقتصادی کوثر با ارتقا بهره وری

وی افزود: برای توسعه همکاری‌ها با روسیه مسیر تسریع شده‌ای را تعیین کردیم تا امور شرکت‌ها برای افزایش همکاری‌ها، انتقال تکنولوژی، صادرات و غیره در تمام زمینه‌ها تسهیل شود.