آموزش رایگان فیلم‌سازی


 

به گزارش گروه فرهنگ و هنر، حبیب ایل بیگی روز چهارشنبه ۴ آبانماه در نشست صمیمی با فعالان حوزه سینما در بجنورد اظهار داشت: آموزش از اهمیت بسیاری در صنعت سینما برخوردار است که نقش بسیار مهمی در توسعه صنعت سینما در بلند مدت و کوتاه مدت خواد داشت.

وی تصریح کرد: آموزش از راه دور برای هنرمندان در حوزه سینما فراهم است و به علاقمندان در این حیطه کمک می‌کند.

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی افزود: دولت سیزدهم با حضور در استان‌ها و گفتمانی که با هنرمندان برگزار می‌کند در صدد برطرف کردن مشکلات این قشر است.

وی بیان کرد: نگاه سازمان سینمایی به این حوزه منطقه‌ای است و باید از تمرکز گرایی خارج شویم.

ایل بیگی گفت: در سفرهای استانی تفاهم‌نامه‌هایی منعقد می‌شود و در این حوزه سرمایه گذاری بیشتری می‌شود.

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی خاطرنشان کرد: استان‌های زیادی متقاضی ساخت مستند شهدا هستند که در باره سخت گیرهایی اعمال می‌شود چرا که باید این گونه مستندها  فیلم‌نامه‌های قوی داشته باشد.

وی تصریح کرد: هفته‌های فیلم و عکس در استان ‌ا برگزار می‌شود که اینگونه اقدامات موجب می‌شود تا فیلم سازان آزاد با شرکت در این برنامه‌ها و سنجیده شدن آنها تولیدات فاخری ارایه دهند.

ایل بیگی اضافه کرد: همچنین در رابطه با فیلم کوتاه بودجه‌‌هایی در نظر گرفته شده است و به سمت تولیدات فاخر در این حوزه حرکت می‌کنیم.

همچنین در این نشست، مدیرکل دفتر حقوقی امور  استان‌ها و مجلس سازمان سینمایی، سمعی و بصری کشور با بیان اینکه حوزه فرهنگ حوزه پروژه‌ای نیست، گفت: حوزه تعلیم، تربیت و فرآیند است.

محمد رضا سوقندی در نشست صمیمی با فعالان سینمایی خراسان شمالی که در محل سالن جلسات شهید مصطفی کریمی برگزار شد، با اشاره به اینکه هنرمند ابزار نیست، افزود:  هنرمندان ابزار آفرین، صاحب علوم و فنون هستند‌.

وی به مزیت‌های نسبی و رقابتی استان خراسان شمالی اشاره کرد و بیان داشت: مزیت نسبی خراسان شمالی مردم آن است.

سوقندی با بیان اینکه بایستی مانع زدایی کنیم، تصریح کرد: یکی از راه‌های تسهیل گری برداشتن راه‌ها و بازکردن اندیشه‌ها است.

وی انعقاد تفاهم نامه سازمان سینمایی، سمعی و بصری کشور با استانداری خراسان شمالی را در راستای برگزاری برنامه‌هایی با کیفیت بهتر و نگاه جدی‌تر به حوزه سینما مهم دانست.

سوقندی به آموزش در حوزه سینما تاکید کرد  و بیان داشت: بایستی آموزش‌ها به صورت مستمر و در طول سال برگزار شود تا از این طریق شاهد تولیدات فاخر از سوی هنرمندان این حوزه باشیم.

انتهای پیام/

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع