آموزش مهارت آموزی کارکنان وظیفه به سمت بازار کار معطوف شود


آموزش مهارت آموزی کارکنان وظیفه به سمت بازار کار معطوف شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی کفت: آموزش ها باید معطوف به بازار کار شوند و در این راستا نیازهای بازار مورد سنجش قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، محمد کلامی در کارگروه مهارت آموزی کارکنان وظیفه استان گفت: خدمت سربازی فرصت خوبی برای مسئولیت پذیری جوانان و مهارت آموزی آنها برای ورود به بازار اشتغال است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی افزود: با توجه به اینکه در دوره خدمت سربازی، به فکر شغل آینده خود هستند، باعث می شود از دوره های مهارت آموزی استقبال بیشتری شود

کلامی هدف از این دوره ها‌ را ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: هدف از برگزاری دوره های مهارت آموزی برای کارکنان وظیفه، این است که برای آنها شغل ایجاد کنیم.

معاون استاندار به جایگاه کشوری استان در پرداخت این تسهیلات اشاره کرد و گفت: آذربایجان شرقی در میزان مبلغ پرداختی تسهیلات اشتغال به کارکنان وظیفه رتبه اول کشور و در درصد پرداختی رتبه سوم کشور را دارد که این جایگاه نشانگر تلاش و پیگیری های مستمر نهادهای ذیربط در استان است.

محمد کلامی به استفاده از پتانسیل اتاق بازرگانی تاکید کرد و اظهار داشت: برخی جلسات کارگروه در اتاق بازرگانی برگزار شود چرا که یکی از مشکلات واحدهای صنعتی استان کمبود نیروی کار است و می توانیم برخی کارخانه ها و واحدهای صنعتی را با مراکز نظامی هماهنگ نماییم که این امر می تواند در خصوص ایجاد اشتغال تاثیر بسزایی داشته باشد.

بخوانید:  اوقات شرعی کرج در روز ۳۱ فروردین ۱۴۰۲

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی نظارت بر تسهیلات اعطایی را امری مهم برشمرد و بیان داشت: به تسهیلاتی که در قالب اشتغال اعطا می شود باید نظارت کرد. اگر وام پرداختی در محل خودش هزینه نشود موجب افزایش نقدینگی در جامعه شده و بلای جان مردم خواهد شد.

محمد کلامی به هدایت آموزش ها به سمت بازار کار تاکید و گفت: آموزش ها باید معطوف به بازار کار شود. در این راستا نیازهای بازار مورد سنجش قرار گرفته و مشاغلی که مورد نیاز است و ارزش افزود خواهد ‌داشت وارد دوره های مهارت آموزی شوند.

در ابتدای این جلسه رده هایی از فراجا، سپاه، ارتش و نهاد های ورزش و جوانان، کار و تعاون، جهاد کشاورزی و فنی حرفه ای به بیان نکته نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع