آنچه که در شورای ورزش پلدختر گذشت / از لزوم احداث جاده سلامت برای توسعه ورزش همگانی تا ضرورت احداث مجموعه ورزشی شماره ۲

مهرداد محمودی توسعه ورزش های همگانی را نیازجدی مردم عنوان کرد و افزود : راه اندازی جاده سلامت در خیابان ساحلی شهر از مطالبات مردم پلدختر است .

شهردار پلدختر نیز  با بیان اینکه فضاهای ورزشی در پلدختر فاقد پراکندگی لازم در سطح شهر است، گفت: ۹۰درصد از طرح مطالعات بازآفرینی شهری پلدختر انجام شده است که در موضوع ورزش  مناطق مختلف نیز در آن لحاظ شده  است.

احداث خوابگاه ورزشی ، راه اندازی  خانه جوان و  استفاده از ظرفیت صنعت در توسعه ورزش از دیگر مواردی بود که کاظمی به آن اشاره کردو خواستار پیگیری آنان شد.

میری با تاکید بر لزوم آزادسازی  اراضی حریم خیابان ساحلی جهت احداث جاده سلامت ،گفت : معوضات  برخی از شهروندان را  هنوز دریافت نکرده ایم یا معوض گرفته اند و جابجایی صورت نمی گیرد همچنین برخی از دستگاه های اجرایی   که در حریم رودخانه قرار دارند  نیز باعث شده که  نتوانیم اقدامات لازم را در این خصوص  انجام دهیم.

محمودی گفت:   احداث سالن سقف کوتاه برای راه اندازی وتوسعه ورزش های غیرتوپی و‌ رزمی نیز از مطالبات جامعه ورزش  در بخش معمولان است که لازم است مورد پیگیری قرار گیرد.

 

او‌ همچنین احداث خوابگاه ورزشی  را یک اولویت برای ورزش شهرستان برشمرد و یاد آور شد : احداث خوابگاه ورزشی به خاطر حضور تیم های ورزشی  شهرهای مختلف در پلدختر جهت  برگزاری مسابقات  می تواند بر رونق بازار و اقتصاد شهرستان نیز اثر گذار باشد.

* جاده سلامت پلدختر زیرساختی برای توسعه ورزش همگانی

* مشکلات ورزش پلدختر بر اساس اولویت ها دسته بندی شود

* احداث جاده سلامت مطالبه جدی مردم پلدختر

انتهای پیام

او با  بیان اینکه  تلاش می کنیم وزیر ورزش وجوانان در زمان افتتاح مجموعه حضور پیدا کند، عنوان کرد: باید مشکلات ورزش پلدختر را  بر اساس اولویت ها دسته بندی کرد و به وزیر و دیگر مقامات ورزش وجوانان به صورت منطقی و معقول انتقال داد.


آیا این خبر مفید بود؟

نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس شورای اسلامی  اضافه کرد: همچنین از اعتبارات وزارت نفت ۶ میلیارد تومان اعتبار جهت  توسعه ورزش شهرستان جذب شد که می توانست در حوزه های دیگر مثل بهداشت و درمان و … هزینه شود ولی ترجیح دادیم به خاطر حفظ سلامت مردم آن را در ورزش هزینه کنیم.

بخوانید:  نماهنگ تماشایی «دختر ایران» منتشر شد+ ویدیو
*تاکید فرماندار پلدختر بر لزوم توجه به مطالبات ورزشی جوانان

او  با تاکید بر لزوم جدی گرفتن بعد همگانی   ورزش  در پلدختر  ، خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم پلدختر پایلوت توسعه ورزش همگانی شود.

محمودی با بیان اینکه ورزشگاه شهید سرمالیان پاسخگوی بار ترافیکی جمعیت ورزش شهرستان نیست خواستار پیگیری ها برای احداث مجموعه ورزشی شماره دو در پلدختر شد.

شهردار پلدختر تاکید کرد :  طرح احداث جاده سلامت  می تواند به عنوان   پروژه مشترک  شهرداری و اداره  ورزش وجوانان  اجرا  شود.

نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توجه به ورزش بانوان شهرستان نیز گفت: ظرفیت های ورزش پلدختر بسیار بالا است که در صورت بسترسازی مناسب می توانیم شاهد کسب افتخارات زیادی توسط ورزشکاران پلدختری در سطح ملی و جهانی باشیم.

 

 او‌ با بیان  اینکه  هیات همگانی پلدختر در طی این مدت عملکرد موثری داشته است ،گفت:  کمیته های کوه روی ، فوتسال ، پیاده روی و ورزش صبحگاهی توسط هیأت همگانی پلدختر فعال است و برنامه های آن به صورت هفتگی در حال اجرا است .

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی قبل از سیل سال ۹۸  در راستای تجهیز اماکن  مجموعه ورزشی شهید سرمالیان ، استخر ،  چمن و… تلاش می کردیم ولی متاسفانه سیل آنچه را هم که داشتیم ازبین برد و مجبور بودیم از اول شروع کنیم. در پست سیل نیز تلاش های زیادی صورت گرفت ازجمله ۶میلیارد تومان در راستای تخلیه گل ولای و بازسازی مجموعه هزینه شد.

 

 

 

او تصریح کرد: سال گذشته ۲هزار متر مربع از  جاده سلامت  را در خیابان ساحلی احداث کردیم ولی در این مسیر مشکلاتی وجود دارد که  با توجه به  پیگیری های انجام شده  هنوز  در سطح استان نیز  نتیجه ای برای ادامه کار حاصل نشده است .

بخوانید:  اسرائیل نمی تواند حماس را ریشه کن کند

کاظمی با تاکید بر ضرورت تسریع در احداث و تکمیل  زمین چمن مصنوعی فوتبال مجموعه شهید سرمالیان ،خاطر نشان کرد: باتوجه به بار ترافیکی جمعیت در ورزشگاه شهید سرمالیان لازم است به دنبال احداث مجموعه ورزشی شماره ۲ در پلدختر باشیم.

حمید خادم بحث اشتغال جوانان را دغدغه اصلی جوانان و خانواده ها دانست و  افزود :  دستگاه های متولی در راستای برنامه ها و رویکرد  دولت  قدم های بیشتری در راستای ایجاد اشتغال جوانان و توسعه اماکن ورزشی بردارند.

رییس هیات ورزش های همگانی پلدختر نیز در این جلسه با اشاره به لزوم توجه به اهمیت ورزش  جهت سلامتی  شهروندان ، گفت: توسعه ورزش های همگانی در  بین عموم مردم  می تواند نقش موثر ومهمی در ابعاد مختلف جامعه مانند سلامت و شادابی و نشاط اجتماعی و همچنین رشد  ورزش قهرمانی داشته باشد.