آژیر قرمز در بمبئی به صدا درآمد


آژیر قرمز در بمبئی به صدا درآمد

در پی وقوع بارندگی‌های بسیاری شدید در بمبئی که از هفته گذشته زندگی را در این شهر متوقف کرده است، اداره هواشناسی هند بالاترین سطح هشدار سیل را برای پرجمعیت‌ترین شهر هند صادر کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا به نقل از شبکه خبری “بی.بی.سی” در پی بارش باران‌های شدید در بمبئی و شهرهای نزدیک به آن، اداره هواشناسی هند هشدار قرمز برای این شهر صادر کرد.  

اداره هواشناسی هند (IMD) پیش‌بینی کرده‌است که انتظار می‌رود این شهر امروز (جمعه) شاهد بارندگی‌های شدید تا بسیار شدید منجر به سیل باشد. هشدار سیل برای امروز جمعه در بمبئی در حالی‌است که بارندگی‌های اخیر در این شهر از روز دوشنبه هفته گذشته زندگی را متوقف کرده‌است.

اگرچه باران‌های موسمی در این زمان از سال در بمبئی رایج است، اما کارشناسان می‌گویند تغییرات اقلیمی و توسعه بی رویه شهرنشینی باعث بارش باران‌های سنگین و کمتر قابل پیش‌بینی شده‌ است.

در بسیاری از مناطق، بارش شدید باران منجر به ترافیک عظیم شده که تمام خدمات شهری را فلج کرده‌است.  

باران‌های شدید مناطق همجوار بمبئی را نیز درنوردیده است. ترافیک در بزرگراه ملی کلیدی بمبئی به ایالت توریستی “گوا”، به دلیل رانش زمین منجر به بسته شدن این مسیر شده‌ است.  

همزمان اداره هواشناسی هند برای ایالت جنوبی “کرالا” و بخش‌هایی از ایالت “هیماچال پرادش” در شمال این کشور هشدار سیل صادر کرده‌ است.

انتهای پیام/ 

منبع