آیا ناتوانی در بالا انداختن یک ابرو نشانه بیماری است؟

به گزارش برنا؛ بیشتر افراد کنترل چندانی روی حرکت ابروهای خود نداشته و نمی توانند یک ابروی خود را به طور جداگانه حرکت دهند. دلیل این موضوع احتمالا یک نقص تکاملی در انسان باشد و متاسفانه در این مورد اجماع زیادی بین دانشمندان وجود ندارد. برخی پژوهشگران فکر می کنند که این موضوع به دلیل مهارت بیشتر ماهیچه های یک طرف صورت است و برخی دیگر می گویند عملکرد عضلات یک ابرو مشابه عملکرد دست انسان بوده و برخی افراد راست دست و برخی چپ دست هستند در حالی که برخی دیگر استدلال می کنند که یک نقص ژنتیکی در این عملکرد وجود دارد.


آیا ناتوانی در بالا انداختن یک ابرو نشانه بیماری است؟

گفتنی است، هنوز مشخص نیست کدام یک از این نظریات درست هستند و ممکن است دلیل اصلی عدم کنترل ابروها توسط افراد، ترکیبی از هر سه این عوامل یا شاید هیچ کدام از آنها نباشد. متاسفانه در حال حاضر هیچ پاسخ قطعی برای پرسش فوق وجود ندارد. با این حال، اگر این مهارتی است که می‌خواهید آن را بهبود ببخشید، با کمی تمرین، ظاهراً می ‌توانید یاد بگیرید که هر یک از ابرو های خود را به طور مستقل بالا ببرید.


|

منبع

سعی کنید ابروی چپ خود را به تنهایی بالا ببرید، به احتمال زیاد موفق نخواهید شد. حالا برعکس این موضوع را امتحان کرده و اینبار سعی کنید ابروی راست را به تنهایی بالا ببرید. احتمالا باز هم موفق نمی شوید. این موضوع جای نگرانی ندارد زیرا تنها حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد افراد می توانند یک ابروی خود را بالا ببرند.

بخوانید:  ترکش‌های سفر پلوسی به تایوان فناوری‌های دیجیتال را هم بی‌نصیب نگذاشت

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف