ابراز نگرانی انگلیس و استرالیا درباره عواقب حمله اسرائیل به رفح

انتهای پیام/منبع

جامعه جهانی نسبت به برنامه عملیات نظامی ابراز نگرانی عمیق کرده‌اند چرا که تخمین زده می‌شود بیش از ۱.۳ میلیون فلسطینی در منطقه رفح حضور داشته باشند.

رژیم صهیونیستی گفته است که رفح آخرین پایگاه اصلی حماس در غزه است و درحالیکه این منطقه با مشکلات فراوانی از جمله گرسنگی روبرو است، این رژیم اصرار دارد که به تجاوز نظامی به این شهر جنوب غزه دست بزند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری برنا، انگلیس و استرالیا همزمان با درخواست‌های بین‌المللی برای پایان جنگی که رژیم صهیونیستی بر غزه تحمیل کرد، خواستار توقف فوری آن شدند.

آنها همچینین به شدت «در مورد پیامدهای بالقوه ویرانگر عملیات نظامی گسترده اسرائیل در رفح برای مردم غیرنظامی» ابراز نگرانی کردند.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، انگلیس و استرالیا امروز جمعه درحالیکه فشار دیپلماتیک بر رژیم صهیونیستی به علت اصرار برای حمله به شهر رفح در جنوب غزه افزایش یافته، بر لزوم توقف فوری جنگ در غزه تاکید کردند.

پس از نشست وزیران خارجه و دفاع دو کشور انگلیس و استرالیا در شهر آدلاید استرالیا، دو طرف در بیانیه‌ای بر ضرورت توقف فوری درگیری‌ها در غزه به منظور کمک‌رسانی و آزادی اسرا تاکید کردند.

فیلیپ لازارینی رئیس آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) در اظهاراتی با محکوم کردن موانع عمدی رژیم صهیونیستی در دستیابی فلسطینیان نوار غزه به کمک‌های بشردوستانه، گفته است: محاصره، گرسنگی و بیماری‌ها به زودی به قاتلان اصلی مردم نوار غزه تبدیل خواهند شد.

بخوانید:  پیغام مهم مهدی عبدی برای گل‌محمدی