ابزار میکروسیالی که کم‌خونی را در نوزدان تشخیص می‌دهد

خبرگزاری برنا- گروه علمی و فناوری؛ سازمان غذا و داروی آمریکا، تست G۶PD یکبار مصرف شرکت بیبیس را تایید کرد. این شرکت که در حوزه میکروسیالی دیجیتال فعالیت دارد، به تازگی اعلام کرده است که مجوز ۵۱۰(k) از سازمان غذا و داروی آمریکا را برای آزمایش سریع نقطه مراقبت برای کمبود گلوکز-۶-فسفات دهیدروژناز (G۶PD) دریافت کرده است، بیماری که باعث کم خونی همولیتیک می‌شود.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف





منبع

ابزار میکروسیالی که کم‌خونی را در نوزدان تشخیص می‌دهد

بیبیس خاطرنشان کرد که تشخیص زودهنگام برای اطمینان از اینکه کودکان و بزرگسالان مبتلا به کمبود G۶PD مراقبت‌های لازم را برای مدیریت علائم و جلوگیری از عوارض بعدی در زندگی دریافت می‌کنند، بسیار مهم است.





شایع ترین علامت بالینی مرتبط با کمبود G۶PD، کم خونی همولیتیک است، که زمانی اتفاق می‌افتد که گلبول‌های قرمز خون سریع‌تر از فرآیند جایگزینی بدن از بین می‌روند در نتیجه بدن به سرعت دچار افت تعداد گلبول قرمز می‌شود. این نوع کم خونی منجر به رنگ پریدگی، زردی، ادرار تیره، خستگی، تنگی نفس و ضربان قلب سریع می‌شود. کمبود G۶PD علاوه بر ایجاد کم خونی همولیتیک، یکی از علل مهم زردی خفیف تا شدید در نوزادان است و در برخی موارد می‌تواند منجر به کرنیکتروس شود.



بخوانید:  هیچ گودبرداری برای ساخت هتل کوهستان صورت نخواهد گرفت


آیا این خبر مفید بود؟

این آزمایش بر روی پلت‌فرم Finder شرکت انجام می‌شود که از یک ابزار به اندازه توستر و کارتریج یکبار مصرف تشکیل شده است. بیبیس گفت که این فناوری با استفاده از یک قطره خون انجام شده و فایندر تقریباً ۱۵ دقیقه پس از قرار دادن نمونه در دستگاه، نتایج را ارائه می‌دهد.

نتایج آزمایش فعالیت آنزیم G۶PD را بر حسب واحد در هر گرم هموگلوبین نشان می‌دهد. تست G۶PD اولین آزمایشی است که توسط FDA تایید شده و روی پلتفرم فایندر اجرا می‌شود.