اجازه عرضه‌اندام به شما و بزرگ‌تر از شما را نداده و نمی‌دهیم


به گزارش خبرگزاری برنا؛ سردار “عبدالرضا ناظری” در آیین اولین سالگرد شهدای دشت سمسور با ذکر یاد جمیع شهدای انتظامی به ویژه این شهدای والامقام گفت: در مراسم امروز میزبان همسر و خانواده شهید نورخدا موسوی از استان لرستان نیز هستیم که این شهید عزیز در سال ۱۳۸۷ در عملیات پل شکسته لار در استان سیستان‌وبلوچستان که اعضای گروهک جیش‌الظلم قصد داشتند یکی از ایست بازرسی‌های مهم ما را در منطقه تسخیر کنند اجازه رسیدن دشمن به این هدف شوم را نداد.

سردار ناظری بیان کرد: شهید موسوی در این عملیات به شدت مجروح شد و ۱۰ سال فقط روی بستر زندگی نباتی داشت اما همسرشان پروانه‌وار این ۱۰ سال از وی پرستاری کرد و نورخدای عزیز ما بعد از ۱۰ سال جانبازی، به شهادت رسید.

فرمانده انتظامی استان در ادامه با اشاره به رشادت‌های شهیدان دشت سمسور در شرق استان کرمان اظهار کرد: شهید مهدی توسنگ از دلاورمردانی بود که ۲۸ سال در راستای تامین امنیت مردم مجاهدت کرد و مزد این مجاهدت‌ها کمتر از شهادت نبود.

وی اضافه کرد: سردار مهدی توسنگ چنان متواضع و افتاده بود که هیچ‌گاه زودتر از همرزمانش وارد جایی نمی‌شد و وقتی همه داخل می‌شدند، خودش وارد می‌شد اما برای شهادت اول خودش رفت و اجازه نداد سایر همرزمان وارد منطقه خطر شوند.

فرمانده انتظامی استان ادامه داد: شهید شیرخانی نیز در همه عملیات ها همراه شهید توسنگ و پیشقدم برای عملیات‌ها بود و شهید خدادادی از سربازانی بود که داوطلب در قرارگاه خدمت کرد و در عملیات آبان ماه سال گذشته داوطلبانه در عملیات حضور پیدا کرد و به شهادت رسید.

فرمانده انتظامی استان گفت: کویر، مقاوم و سرسخت است و شهدای کویر مقاومت را در مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که نماد مقاومت در دنیاست، آموخته و در این مکتب پرورش یافته‌اند و روحیه مقاومت داشتند که در کویر درخشیدند.

وی افزود: خط مقدم کار ما در استان کرمان، نقاط کویری و مرزی با استان‌های همجوار بود و شهید توسنگ و همرزمانش در خط مقدم بودند.

سردار ناظری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حوادث اخیر کشور گفت: شهید توسنگ امروز در جنگ ترکیبی که دشمن رقم زده، نیست اما روح شهداء همراه ما هستند و دست همرزمان ما را در این ماموریت‌های حساس می‌گیرند.

وی اظهار کرد: در جنگ ترکیبی امروز همه دشمنان پای کار آمده‌اند اما سربازان شهید توسنگ در راستای ماموریت یگان ویژه ورود کرده و از ارزش‌های نظام دفاع می کنند.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: عزت امروز کشور ما مرهون رشادت مردان میدانی است که جان خود را در این راه دادند و اگر دشمن جرات نمی‌کند به کشور ما نگاه چپ بکند، به خاطر ایثارگری جمیع شهدا است.

وی خطاب به دشمنان جمهوری اسلامی هشدار داد: ایران مملکت شهداء و صاحب الزمان(عج) و علمدار این کشور نائب امام زمان است و اجازه عرض اندام به بزرگ تر از شما و در فتنه های بزرگ تر از این را ندادیم و حتما به همت دلاوران و حضور پررنگ مردم این فتنه نیز به خودتان برمی‌گردد.

سردار ناظری در پایان اضافه کرد: مردم کرمان در سرکوب اغتشاشگران در استان همراهی بسیار خوبی داشتند که جای تقدیر و سپاسگزاری دارد.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع