اجرای برنامه‌های مهارت آموزی به کودکان در ۴۰۰ مدرسه تهران

انتهای پیام/منبع

به گزارش خبرگزاری برنا، حمید صاحب مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اشاره به کارکرد مراکز فرآموز سیار، اظهار کرد: سال گذشته درطرح فرآمورسیار ۳۸۰ برنامه آموزشی با رویکرد آموزش مهارت‌های رفتاری به دانش آموزان اجرا و در قالب این برنامه‌ها نزدیک به ۴۸ هزار نفر از خدمات ارایه شده بهره مند شده اند.

وی اضافه کرد: مهارت‌های رفتاری توانایی‌هایی هستند که با یادگیری آن‌ها کودکان و نوجوانان می‌توانند در کنار دستیابی به مهارت‌های عمومی هچون خواندن و نوشتن به توانایی‌هایی دست یابند که با استفاده از آن بتوانند به شناخت درستی از خود برسند. با محیط اطراف ارتباط برقرار کرده و بتوانند به حل مشکلات خود و جامعه و محیط‌زیست کمک نموده و از واکنش‌های نابهنجار اجتماعی و رفتارهای پرخطر خودداری کنند.

صاحب با بیان اینکه اجرای ۴۰۰ فرآموز سیار در۴۰۰ مدرسه پایتخت تا پایان سال پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: فراموز سیار درقالب یک گروه آموزشی متخصص وهنری به شکل سیار درمدارس ابتدایی سطح مناطق 22گانه با اولویت محله‌های کم برخوردار حضور یافته و با روش‌هایی از جمله نمایش، قصه‌گویی، مسابقه در تعامل با مخاطبان، خدمات آموزشی سلامت‌محور را به گروه هدف ارائه می‌کند.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران با بیان اینکه کودکان و نوجوانان از اصلی‌ترین لایه‌های اجتماعی شهر و شهروندان آینده جامعه محسوب می‌شوند و از این رو باید برای این قشر برنامه‌ریزی جدی انجام داد، اظهار داشت: آموزش مهارت‌های رفتاری و زندگی در سنين كودكي و نوجواني درشکل دادن به رفتارهاي سالم ومنطقي درديگر ادوار زندگي از جواني تا سالمندي نقش به سزایی داردضروری است که افراد جامعه از سنین کودکی و نوجوانی به صورت تعاملی این مهارت‌ها را بیاموزند تا بتوانند در آینده با فرازو نشیب‌های گوناگون زندگی به شیوه موثری روبرو شوند.

بخوانید:  غذا‌های دریایی را به هیچ دلیلی حذف نکنید