اجرای بیش از ۱۵۰۰ کیلومتر شبکه گاز در ۱۰۰۰ روز خدمت رئیس‌جمهور شهید در استان مازندرانبه گزارش خبرگزاری برنا از مازندران ، قاسم مایلی رستمی، مدیرعامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه اکنون ۲۲ هزار و ۵۳۱ کیلومتر خط لوله گاز در استان وجود دارد، گفت: از بیش از ۱۵۰۰ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز اجراشده در ۱۰۰۰ روز خدمت رئیس‌جمهور شهید، ۶۰۰ کیلومتر شبکه مربوط به مناطق روستایی، ۶۴۰ کیلومتر شبکه مربوط به مناطق شهری و ۲۶۰ کیلومتر مربوط به صنایع بوده است.

وی بیان کرد: خوشبختانه گازرسانی به شهرها و روستاهای استان مازندران وضع مطلوبی دارد و ۹۹.۹ درصد خانوار شهری و ۹۷ درصد خانوار روستایی از گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

مایلی رستمی با اشاره به سخت‌گذر و دوردست‌بودن روستاهای باقیمانده و سختی چندبرابری اجرای لوله‌گذاری در مسیرهای ناهموار، سنگی و شیب‌دار، افزود: تا پایان امسال قدم‌های دیگری در بخش گازرسانی روستایی برداشته خواهد شد و تعداد دیگری از روستاهای استان به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل می‌شوند.

به‌گفته مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران، هم‌اکنون پروژه گازرسانی در ۶ محور مشتمل بر ۴۰ پروژه گازرسانی در استان مازندران در حال اجراست.

انتهای پیام منبع

بخوانید:  گفت‌وگویی صمیمی با کاپیتان تیم ملی کاراته/ پورشیب: از امام حسین (ع) خواستم شرمنده ام نکند