اجرای بیش از 4000 کیلومتر شبکه و خط انتقال آب و فاضلاب در قم

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع
آیا این خبر مفید بود؟

وی با اشاره به آمار مقایسه‌ای از شاخص‌های پیشرفت در صنعت آب و فاضلاب اظهار داشت: جمعیت تحت پوشش شبکه بهداشتی قم از 90 درصد در سال 57 به 100 درصد در سال 1401 رسیده است.

وی از احداث 4 باب تصفیه‌خانه آب پس از پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و اظهار داشت: میزان هدر رفت آب شهر قم در سال 57 بیش از 37 درصد بود که این رقم در پایان سال 1400 به 18 درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به وجود 132 هزار انشعاب فاضلاب در شهر قم ابراز داشت: احداث 5 باب تصفیه‌خانه فاضلاب و اجرای بیش از هزار کیلومتر شبکه و خط انتقال فاضلاب از دیگر دستاوردهای نظام در بخش فاضلاب به شمار می‌رود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه پیش از انقلاب شهر قم از شبکه دفع بهداشتی و تصفیه‌خانه فاضلاب برخوردار نبود، گفت: با اقدامات گسترده‌ای که در این زمینه صورت گرفته حدود نیمی از شهر تحت پوشش شبکه دفع بهداشتی فاضلاب قرار دارد.

مهندس بختیاری از رشد بیش از 12 برابری طول شبکه‌های توزیع و خط انتقال آب در شهرها و روستاهای استان خبر داد و خاطرنشان کرد: طول شبکه توزیع و خط انتقال آب در سال 57 تنها در شهر قم 300 کیلومتر  بود که امروز این رقم در شهرها و روستاهای استان به بیش از سه هزار و 690 کیلومتر رسیده است.

بخوانید:  گلایه های ضرغامی از شهرداری تهران در حوزه گردشگری/ یک تابلوی تبلیغات گردشگری نداریم

انتهای پیام

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه پیش از انقلاب هیچ یک از روستاهای به شبکه آبرسانی دسترسی نداشتند یادآور شد: امروز بیش از 97 درصد جمعیت شهری قم از شبکه آب سالم و بهداشتی برخوردار هستند.

مهندس بختیاری از 45 برابر شدن تعداد مخازن ذخیره آب در 43 سال گذشته در استان قم خبر داد و خاطرنشان کرد: در سال 57 تنها 4 مخزن ذخیره آب با ظرفیت 14 هزار مترمکعب در شهر قم وجود داشت که این تعداد در حال حاضر به 180 مخزن ذخیره با ظرفیت بیش از 416 هزار مترمکعب رسیده است.

وی با بیان اینکه مشترکان آب شهری از 55 هزار اشتراک در سال 57 به 343 هزار انشعاب در پایان سال 1400 رسیده است، اذعان داشت: در ابتدای پیروزی انقلاب هیچ اشتراک آب روستایی در قم وجود نداشت در حالی که امروز 38 هزار انشعاب آب روستایی در استان فعال است.

وی با بیان اینکه در ابتدای انقلاب اسلامی تنها 20 حلقه چاه در شهر قم در مدار بهره‌برداری وجود داشت گفت: تعداد چاه‌های در مدار بهره‌برداری در حال حاضر به 143 حلقه چاه رسیده که 55 حلقه در شهرها و 88 حلقه آن در روستاهای استان فعال است.

به گزارش خبرگزاری برنا از قم، مهندس حسن بختیاری با گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی توسعه و آبادانی کشور در تمام بخش‌ها رشد چشمگیری به خود گرفت که صنعت آب و فاضلاب نیز از این قاعده مستثنی نبود.