اجرای طرح‌های آماده سازی در ۴۵۰ هکتار از اراضی تخصیصی نهضت ملی آذربایجان‌غربی 

 

 

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی، سید محسن حمزه‌لو در جلسه قرارگاه تامین مسکن وزارت راه و شهرسازی که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، اظهار داشت: تهیه طرحهای تفکیکی اراضی تامین شده در تمامی شهرهای استان انجام یافته و مشکلی از بابت تامین زمین در آذربایجان‌غربی وجود ندارد.

 

وی با اشاره به اینکه تاکنون اراضی مورد نیاز برای ساخت ۱۸۰ هزار واحد مسکونی تامین شده است، افزود: سهمیه آذربایجان‌غربی از ساخت مسکن در طرح نهضت ملی احداث ۲۰۳ هزار واحد مسکونی است که این مساله با تلاش جهادی همکاران اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با جدیت دنبال می‌شود.

 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی همچنین ادامه داد: توسعه زیر ساخت‌های مسکن ارزان در قالب شهرک سازی و توسعه شهرک‌ها از برنامه‌های مهم است که با جدیت دنبال می‌شود.

 

حمزه‌لو اظهار داشت: در بخش شهرک سازی ۳ هزار و ۸۶ هکتار زمین در شهرهای آذربایجان‌غربی در دست مطالعه و امکان سنجی برای شهرک سازی است و روند ایجاد شهرک‌های جدید مسکن تسریع می‌یابد. 

انتهای پیام

وی افزود: تولید مسکن و اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی در اراضی تامین شده در حال اجراست و در همین راستا در بخش آماده‌سازی در حال حاضر ۲۵ پروژه آماده سازی در سطح استان فعال بوده و بر اساس ارزیابی‌های سازمان ملی زمین و مسکن در جلسه قرارگاه مسکن وزارت راه و شهرسازی، آذربایجان‌غربی جزو استان‌های پیشرو در موضوع آماده‌سازی است.

خبرنگار : علی غیورمنبع

بخوانید:  سواد مالی مردم در استفاده از بازارهای مالی، کمتر از ۳۵ درصد