اجرای طرح «شناسه ملی کالا» برای اصالت‌سنجی محصولات صنایع‌دستی

به گزارش خبرگزاری برنا، مریم جلالی در بازدید از نمایشگاه و بازارچه میراث ناملموس صنایع‌دستی استان گلستان که با همراهی محمدجواد ساوری مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان و مریم حاجی‌ابراهیمی معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان انجام شد، گفت: معاونت صنایع‌دستی در حال پیگیری طرح «شناسه ملی کالا» است تا با درج این شناسه بر روی تولیدات هنرمندان، اطلاعات تولیدکنندگان رهگیری شود. اجرای این طرح در اصالت‌سنجی کالا و معرفی و تبلیغ هنرمندان و تولیدات مناطق مختلف کشور اثرگذار است.

محمدجواد ساوری خاطرنشان کرد: در نمایشگاه و بازارچه میراث ناملموس صنایع‌دستی استان تعدادی از رشته‌های بومی استان که تاکنون ثبت میراث ناملموس شده‌اند در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. محصولات عرضه‌شده در این رویداد با حفظ ریشه‌های تاریخی و فرهنگی اقوام استان به‌عنوان حامل میراث گذشتگان به جامعه امروز معرفی می‌شود.


اجرای طرح «شناسه ملی کالا» برای اصالت‌سنجی محصولات صنایع‌دستی

وی خاطرنشان کرد: صنایع‌دستی و هنرهای سنتی برای کاربردی شدن باید در حوزه‌های خانه و آشپزخانه و مد و لباس تلفیق شود.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور در گفت‌وگو با صنعتگران و هنرمندان حاضر در این نمایشگاه، تصریح کرد: هنرمندان با تولید محصولات، تولید ثروت و تولید اشتغال می‌کنند؛ ازاین‌رو فعالیت این عزیزان اهمیت بسیاری در رونق اقتصاد ملی و درآمد سرانه دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان نیز در این بازدید گفت: در استان گلستان تاکنون ۴۴ پرونده حوزه صنایع‌دستی در فهرست ملی میراث ناملموس به ثبت رسیده است.


|

منبع

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف