اجرای طرح های آبی استان قزوین با تخصیص اعتبارات سفر ریاست جمهوری تسریع شده است

qzrw_e75634_1681629776

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟


ستوده با اشاره به اقدامات انجام شده برای احداث سد مخزنی نهب و شبکه آبیاری آن تصریح کرد: اعتبارات مصوب سفر ریاست جمهوری برای سد و شبکه آبیاری نهب مجموعاً  بالغ بر 450 میلیارد تومان بوده که تا پایان سال گذشته حدود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین اظهارداشت: برای سد بالاخانلو نیز مبلغ 200 میلیارد تومان از محل اعتبارات سفرمصوب شد که مبلغ 105 میلیارد تومان آن در سال گذشته تخصیص داده شده است. 


|

منبع

این مسئول اضافه کرد: سد بالاخانلو در حال حاضر بیش از 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم با تلاش مضاعف عوامل اجرایی، در سال جاری به مرحله آبگیری اولیه برسد.

qzrw_37ccd0_1681629776

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین یادآورشد: با تخصیص های پیش بینی شده شاهد تسریع در روند اجرایی این طرح ها هستیم به طوری که در حال حاضر سد نهب بیش از 94 درصد و کانال اصلی شبکه آبیاری نیز حدود 53 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.


مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین در پایان اظهارداشت: پس از سفر ریاست جمهوری به استان و تخصیص اعتبارات مربوط به طرح های بخش آب، شاهد تحول و تسریع در روند اجرایی این طرح های مهم و زیربنایی در استان هستیم و امیدواریم با تلاش شبانه ‌روزی و حمایت مسئولان استان، پاسخگوی تعهدات خود به مردم باشیم و بتوانیم نقشی مؤثری در فرآیند توسعه استان ایفا کنیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین گفت: با تزریق اعتبارات تخصیص یافته از محل مصوبات سفر ریاست جمهور به استان قزوین، روند اجرایی طرح های توسعه منابع آبی سرعت گرفته است.

بخوانید:  برای دختر همسایه

این مسئول گفت: پیش بینی می شود با تخصیص منابع مالی مورد نیاز در سال جاری، سد نهب به همراه کانال اصلی شبکه آبیاری آن به بهره برداری کامل برسد.

وی افزود: در ماههای پایانی سال گذشته نیز اقدامات بسیار خوبی برای تکمیل این طرح و آبرسانی به سایر شهرها و روستاهای استان از طریق مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام شد و امیدواریم با حمایت وزارت نیرو و مسئولان استانی، بزودی سرمایه گذار این طرح مهم نیز انتخاب شده و اجرای طرحی که می‌تواند تحولی عظیمی در ایجاد اشتغال و توسعه پایدار استان فراهم کند آغاز شود.

 

 114 میلیارد تومان برای سد نهب و 46 میلیارد تومان برای شبکه آبیاری این سد در قالب اسناد خزانه اسلامی و اعتبارات نقدی پرداخت شده است. 

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

 اجرای طرح های آبی استان قزوین با تخصیص اعتبارات سفر ریاست جمهوری تسریع شده است