اجرای طرح «وصال شیرین» برای ارزان کردن ازدواج جوانان

انتهای پیام/منبع

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان‌غربی، دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان با حضور سینا کلهر معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، حجت الاسلام مهدی متقی فر مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش وجوانان و دبیرقرارگاه حمایت از خانواده وجوانی جمعیت و روح اله رمضانی مدیر کل هماهنگی و نظارت بر امور جوانان ،رضا ابراهیمی معاون سیاسی ، اجتماعی استانداری و سجاد بیرامی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی و نمایندگان دستگاه‌های عضو ستاد برگزار شد.
حجت الاسلام مهدی متقی‌فر، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت و ورزش جوانان در دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان آذربایجان غربی در خصوص جدیدترین اقدامات وزارت ورزش جوانان برای ازدواج جوانان گفت: وظایف متعددی در معاونت جوانان وزارت ورزش جوانان دنبال می‌شود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها ازدواج جوانان و تأثیر آن در حوزه اشتغال و اوقات فراغت آن‌ها است که در حال پیگیری هستیم.
وی افزود: مهم‌ترین محوری که ما پیگیر آن هستیم بحث تأثیر ازدواج جوانان است که خوشبختانه در این دو سال اتفاقات خوبی را با پیگیری‌ها در پرداخت وام ازدواج نسبت به سال‌های پیش رقم زده‌ایم که مبلغ وام ازدواج در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲و ۱۴۰۳ افزایش پیدا کرده است.
وی اظهار داشت : با هدف تسهیل ازدواج جوانان و ترک تشریفات هزینه ،از سال ۱۴۰۰ با طراحی وزارت ورزش و جوانان طرح جشن های وصال کلید خورده و در ایام کرونایی با ترک تشریفات پر هزینه منجر به افزایش نرخ ازدواج شده است .
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش جوانان ادامه داد: در کنار این اتفاقات با طرحی به نام «وصال شیرین» به دنبال ارزان کردن ازدواج هستیم که این طرح در هفته ازدواج که ۱۹ تا ۲۵ خرداد ماه خواهد بود، رونمایی خواهد شد.
متقی‌فر افزود: این‌ یکی از طرح های وزارت ورزش و جوانان است که در راستای حل برخی از مشکلات جوانان در حال انجام است.

بخوانید:  تولید قطعات پیچیده صنعتی با پرینتر سه بعدی فلزی ایران ساخت