اجرای 7 پروژه محوری و مهم شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین در دولت سیزدهم


به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ مسعود خواجه وند با ارائه گزارشی از فعالیت های مهم و شاخص شرکت توزیع برق استان قزوین در دولت سیزدهم اظهارداشت: اجرای طرح بهارستان(اصلاح شبکه های فرسوده مناطق روستایی)، تعویض سیم مسی با کابل خودنگهدار، اقدامات جهادی و افزایش امنیت سایبری شبکه های فناوری ارتباطات و اطلاعات برق استان از جمله کارهای مهم انجام شده در دو سال گذشته است.

122

وی بیان کرد: همچنین کلنگ زنی و احداث اولین شهرک انرژی خورشیدی کشور در بوئین زهرا، توسعه شبکه های برق شهری و روستایی و ایجاد ظرفیت تامین برق برای متقاضیان جدید از دیگر اقدامات در دولت سیزدهم است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین یادآورشد: در اجرای طرح بهارستان، پس از استقرار دولت سیزدهم و نگاه ویژه به اقشار محروم و تحقق توسعه متوازن در تمام مناطق استان،  بازسازی شبکه های برق 204 روستای استان قزوین با ۱۲۴ میلیارد تومان اعتباربا هدف بهبود افت ولتاژ،کاهش سرقت شبکه و افزایش ایمنی شبکه و و رونق اشتغال و تولید انجام شد.

شرکت برق 1

این مدیر اظهارداشت: طرح عظیم تعویض سیم مسی با کابل خود نگهدار نیز با هدف کاهش تلفات، کاهش خاموشی و نوسانات برق، پیشگیری از سرقت شبکه و تاسیسات برق به طول 740 کیلومتر با 220 میلیارد تومان اعتبار در مناطق شهری وروستایی استان به ویژه در شهرهای محمدیه، الوند، بیدستان، شریفیه، اقبالیه و رازمیان به اتمام رسیده و در سایر شهرهای استان بصورت جهادی و پیوسته اجرا می شود.

13991017000117_Test_PhotoN

خواجه وند در مورد اقدامات جهادی شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین هم گفت: رفع فوری معایب و انجام اصلاحات ضروری شبکه برق در مناطق محروم و صعب العبور استان که انجام آن توسط پیمانکاران «زمان بر و طولانی » بود بعنوان دیگر برنامه مهم شرکت توزیع نیروی برق در دستور کار قرار گرفت و با استفاده از تمام امکانات، تجهیزات وظرفیت های انسانی و فنی تعداد 8 مرحله اقدام جهادی با اعتباری معادل 7 میلیارد و 800 میلیون تومان در مناطق طارم سفلی، الموت شرقی، دشتابی با اصلاح و بهینه سازی روشنایی معابر انجام شد که این کار ضمن ارتقای خدمت رسانی موجب جلب رضایت مردم شد.

بخوانید:  کمدی سازی ناجی غم جامعه است+آمار فروش سینمای کمدی در ۵ سال اخیر

این مسئول تصریح کرد: همچنین طرح افزایش امنیت سایبری شبکه های فناوری ارتباطات و اطلاعات برق استان در دو سال اخیر انجام شد که از خدمات ماندگار است.

15554464_522

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت حفاظت از اطلاعات مشترکین استان و ضرورت افزایش سرعت انتقال اطلاعات و داده ها برای جلب رضایت مشترکین در کنار توسعه خدمات غیر حضوری، پروژه احداث 52 کیلومتر شبکه فیبر نوری در شهرهای استان با نصب تجهیزات جدید حفاظتی، با اعتباری معادل 10 میلیارد و 900 میلیون تومان در دو سال اخیر انجام شده و امسال نیز 110 کیلومتر شبکه فیبر نوری در سایر بخشهای استان در حال برنامه ریزی و اقدام است.

شرکت برق 2

خواجه وند از کلنگ زنی و احداث اولین شهرک انرژی خورشیدی کشور در بوئین‌زهرا هم خبرداد و افزود: همزمان با استقرار دولت سیزدهم به منظور استفاده از ظرفیت های جدید تولید برق از طریق انرژی های تجدید پذیر و افزایش ظرفیت تولید برق در کشور، حفظ محیط زیست و کاهش گازهای گلخانه ای، عملیات اجرایی احداث اولین شهرک انرژی خورشیدی کشور با ظرفیت 48 مگاوات و اعتبار 22 میلیارد تومان، در شهرستان بویین زهرا آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین یادآوشد: توسعه شبکه های برق شهری و روستایی نیز به منظور تامین برق واحدهای تازه تاسیس در مناطق شهری و روستایی، تامین برق  بیش از 6000 متقاضی شهری و روستایی با احداث شبکه و تاسیسات جدید با 175 میلیار تومان اعتبار توسط همکاران این شرکت انجام شده است.

8809222_282

وی گفت: در راستای ایجاد ظرفیت برای متقاضیان جدید کشاورزی، صنعتی و تولیدی در استان، شبکه ای به طول 479 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 287 میلیار تومان اجرا شده و با اضافه شدن 120«مگاولت آمپر»به ظرفیت پست های موجود با 156 میلیارد تومان اعتبار در دوسال اخیر، بستر مناسبی برای تحویل انرژِی مطمئن و پایدار به مشترکین، فراهم شده است.

بخوانید:  سارق زورگیر گرفتار پلیس خرم آباد شد

١٨٧ پروژه شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین در هفته دولت 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین همچنین گفت: همزمان با هفته دولت 187 پروژه با اعتباری بالغ بر 151 میلیارد و 192 میلیون تومان در مناطق مختلف استان از جمله در شهرهای قزوین، البرز، تاکستان، آوج، بویین زهرا و آبیک به بهره برداری رسید.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع