احصا 231 پروژه در پایتخت برای معرفی به سرمایه گذاران در همایش تهران 1401

فلاح بیان کرد: از تمامی مراکزی که می‌توانند سرمایه گذار خارجی را به ما متصل کنند کمک گرفته‌ایم و از تمامی کشورها سرمایه جذب می‌شوند.

وی تصریح کرد: روز ۱۵ و ۱۶ تیر ماه نقطه عطفی برای سرمایه گذاری در تهران است با اتاق‌های مشترکی مانند ایران و قطر، ایران و عمان و سایر اتاق‌ها تفاهم نامه‌هایی را آماده کرده‌ایم.

وی گفت: تاکنون ۴۸۰ سرمایه گذار برای حضور در این نشست ثبت نام کرده‌اند و این نمایشگاه دائماً سرمایه گذاران را مسئولان وصل می‌کند.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران با اشاره به همایش فرصت‌های سرمایه گذاری گفت: این نمایشگاه در روز چهارشنبه افتتاح می‌شود.

وی تصریح کرد: تمامی پروژه‌ها صرفاً بر اساس نیاز و با توجه به مطالعات تخصصی پیش می‌روند و ۳۰۰ هزار میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری در این همایش است.

انتهای پیام/

فلاح گفت: قرار بر این شد تا پروژه‌های جدید سرمایه گذاری را مطالعه کنیم و مدل تأمین مالی آن را مورد بررسی قرار دهیم و پس از دریافت مجوزهای گوناگون فرصت سرمایه گذاری آماده شود.

 منبع

فلاح با اشاره به حوزه تفکیک زباله گفت: در حوزه زیرساخت و ایجاد شریان‌های ارتباطی در برنامه جامع شهری باید اقداماتی انجام داد و باید گام مؤثری به سمت پیشرفت تهران قدم برداشت.

وی با اشاره به برند شهروند گفت: موضوع برند شهروند در مرکز حقوقی در حال پیگیری است اما بورسی کردن آن درحال پیگیری است و اتفاقات خوبی در این رابطه درحال انجام است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران تصریح کرد: پروژه‌های تخصصی در پنل‌ها ارائه می‌شوند و اعلام شد سرمایه گذار می‌تواند مدل جدید را هم ارائه کند و این به معنای انعطافی است که توسط شهرداری وجود دارد.

بخوانید:  باید نسبت به عملیاتی‌سازی مصوبات سفرهای استانی مصمم باشیم/نباید به بهانه امکان وقوع فساد شرایط جذب سرمایه‌ها را فراهم نیاوریم

وی با بیان اینکه تأمین منابع توسط سرمایه گذار یکی از راه‌های درآمدزایی است اظهار کرد: باید در این حوزه اقداماتی انجام داد اما سازمان سرمایه گذاری خیلی موفق نبوده است و بسیاری از بدیهیات برای جذب سرمایه گذار لحاظ نشده بوده است.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، ابوالفضل فلاح معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران در نشست خبری همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه گذاری کلام شهر تهران گفت: هدف از این نشست تبیین بین زوایای مختلف همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه گذاری است که در تهران رخ می‌دهد.

 

فلاح با بیان اینکه ۴۸ پروژه حمل و نقل در این همایش وجود دارد گفت: به جهت تحریمی توانایی اطلاع رسانی در حوزه سرمایه گذاران خارجی نداریم و نمی‌توانیم بگوییم چه تعداد سرمایه گذار خارجی به همایش می‌آیند.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران اظهار کرد: فضای همایش مشارکتی است و پروژه‌هایی را پیگیری می‌کنیم که برای آن نفع وجود داشته باشد.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران گفت: ۲۳۱ پروژه سرمایه گذاری احصا شده است و این آغاز کار است و ممکن است در جریان نمایشگاه افزوده شود.

فلاح افزود: در راستای سرمایه گذاری مناسب جلساتی را با بانک‌ها، نهادهای مالی و به طور کلی هر نهادی که می‌تواند به سرمایه گذاری منجر شود برگزار کردیم.

معاون مالی و اقتصادی شهردار تهران گفت: به طور کلی بودجه انجام پروژه‌ها یا باید از طریق درآمد و منابع شهرداری تأمین شود یا از طریق سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها صورت گیرد و برای اینکه مشارکت بخش خصوصی را پای کار بیاوریم برگزاری این همایش بین‌المللی جهت سرمایه‌گذاری بسیار حائز اهمیت است.

بخوانید:  دو فیلم با دو بازیگر مشترک در یک روز

وی ادامه داد: کلان شهر تهران با توجه به گستره و حجم بافت شهری که دارد نیازهای متراکمی داشته است برای مثال در حوزه حمل و نقل عمومی مترو تهران دچار مشکلاتی است و باید بستری فراهم شود تا شرایط حمل و نقل عمومی بهبود یابد.