احیای ۲ هزار واحد تولیدی تعطیل در دستور کار وزارت صمت

 شهرک صنعتی رضوی به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی شرق کشور شنبه (۱۳ خرداد) با حضور سیدمهدی نیازی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، علی رسولیان مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، نظری استاندار خراسان رضوی، سردار کریمی نماینده مردم شریف مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، احسان قاضی زاده نماینده مردم شریف فریمان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مقامات کشوری و استانی در مشهد مقدس به بهره برداری رسید.منبع

معاون وزیر صمت با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر موضوع تولید گفت: ایجاد اشتغال و آسایش مردم از مسیر تولید و از طریق بخش خصوصی توانمند میسر است، سازمان صنایع کوچک نیز در این راستا زیر ساخت‌های لازم را فراهم خواهد کرد.

رئیس هیئت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در شهر مشهد ۳ هدف عمده از جمله ایجاد شهرک صنفی با هدف استقرار صنایع کوچک و کارگاه‌های تولیدی، ایجاد شهرک دانش بنیان در محور غرب و ایجاد کارگاه‌های مناسب برای بخش‌های کوچک در شهرک‌ها و نواحی صنعتی دنبال می‌شود.

رسولیان به احیای واحد‌های تولیدی تعطیل اشاره کرد وگفت: سال گذشته بیش از هزار و ۷۵۰ واحد تولیدی تعطیل در حوزه صنعت به چرخه تولید بازگشت، برنامه ریزی شده امسال با کمک و محوریت بخش خصوصی یعنی با به هم رسانی بنگاه‌های تعطیل و فعال، ۲ هزار واحد راکد دیگر به چرخه تولید بازگردد.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه نیازمند ایجاد شهرک‌های صنعتی برای استقرار صنایع در کشور هستیم که در کنار آن‌ها شهرک‌های مسکونی نیز ایجاد شود گفت: در همین زمینه ایجاد شهرک صنعتی رضوی در مشهد در دستور کار قرارگرفت و با تلاش‌های فراوان و با حمایت‌های مالی اراضی آن تامین شد و امروز شهرک صنعتی شماره ۵ به بهره برداری رسید؛ امیدواریم با همکاری مسئولان استانی این شهرک توسعه یابد.

بخوانید:  تشییع پیکر شهید امیرعبداللهیان در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) -۲
وی درباره گروه هدف فعال در شهرک صنعتی شماره ۵ نیز گفت: در شهرک‌ها زون بندی واحد‌ها از جمله واحد‌های فلزی، شیمیایی و مواد غذایی داریم. در این شهرک به واسطه فاصله مناسب از مشهد، تلفیقی از صنایع بزرگ و کوچک مستقر شده و در شهرک‌های نزدیک مشهد مانند طوس و کلات بیشتر واحد‌های کوچک کارگاهی و دانش بینان مستقر خواهند شد.

 تلفیق صنایع بزرگ و کوچک در شهرک صنعتی رضوی