اخاذی، از طریق “اپل آیدی” آیفون

رئیس پلیس فتا استان با اشاره به دستگیری مردی به جرم اخاذی از نامزد سابق خود، گفت: این متهم با در اختیار داشتن”اپل آیدی”وی، ضمن ارسال پیامک تهدیدآمیز، اقدام به مزاحمت و اخاذی کرده بود.

رئیس پلیس فتا استان با اشاره به اینکهapple id نوعی حساب کاربری ویژه سیستم عامل ios و به نوعی هویت کاربر محسوب می شود به شهروندان توصیه کرد: در نگهداری از اطلاعات خصوصی و محرمانه خود نهایت دقت را مبذول و تا زمانی که در امری مانند ازدواج، وضعیت شما نهایی و مشخص نشده است در زمینه بازگویی و در اختیار نهادن اطلاعات شخصی و محرمانه خود و خانواده خود به طرف مقابل دقت نظر لازم را داشته باشیم.


آیا این خبر مفید بود؟

منبع

او افزود: با بررسی مستندات و اظهارت شاکی و انجام اقدامات هوشمندانه و تخصصی، یک متهم در این ارتباط شناسایی و مشخص شد که مجرم، نامزد سابق دخترش بوده و با داشتن اپل آیدی وی و دستیابی به اطلاعات شخصی و محرمانه نامزد سابقش قصد مزاحمت و اخاذی را داشته است.

سرهنگ “محمدرضا رضایی” در تشریح این خبر به برنا گفت: در پی شکایت یک شهروند کرمانی مبنی بر اینکه فردی ناشناس از طریق فضای مجازی قصد مزاحمت و اخاذی از دختر وی را دارد، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.بخوانید:  نحوه مشاوره رایگان با وکیل دیوان عدالت اداری

اخاذی، از طریق "اپل آیدی" آیفون

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف