اخبار ضد و نقیض درباره انفجار در شرق سوریه

همچنین خبرنگاران وابسته به رسانه‌های عربی همچون رسانه عراقی «العهد» ادعا کرده‌اند که تعدادی از مستشاران ایرانی در این حملات به شهادت رسیده‌اند.

از طرفی، رسانه‌هایی همچون پلیتیکو به نقل از مقامات ارشد پنتاگون، هرگونه خبر درباره حمله آمریکا به سوریه را رد و اعلام کردند: رژیم صهیونسیتی عامل حمله به شرق سوریه است و با وجود تصمیم آمریکا برای تلافی حملات گروه مقاومت علیه مواضع خود، مخصوصا حمله پهپادی علیه پایگاه آمریکایی برج ۲۲ واقع در اردن، عملیات نظامی واشنگتن شروع نشده است.

بسیاری از این رسانه‌ها همچون اسکای نیوز و ان بی سی و ای بی سی نیوز، با نقل قول از «مقامات امنیتی ارشد آمریکایی» مدعی حمله این کشور به شرق سوریه شده‌اند.

به گزارش خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری برنا، رسانه‌های غربی مخصوصا آمریکایی با نشر گزارش‌های متعدد و البته تایید نشده مدعی شروع عملیات تلافی‌جویانه آمریکا علیه گروه‌های مقاومت در عراق و سوریه شدند‌

انتهای پیام/منبع

با این حال تعدادی از رسانه‌های عربی و غربی کاملاً منکر وقوع این حملات شده‌اند و برخی رسانه‌ها هم نوشته‌اند که صداهای شبیه به انفجار ناشی از شکسته شدن دیوار صوتی توسط جنگنده‌های آمریکایی بوده است.