اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال به ورزش قهرمانی و همگانی در کهگیلویه و بویراحمد

معاون توسعه امور ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: براساس برنامه ریزی صورت گرفته قرار است جشنواره فرهنگی ورزشی دختران عشایر استان در شهرستان های دنا،باشت، کهگیلویه، بهمئی و لنده ادامه یابد.

وی با یادآوری اینکه جشنواره فرهنگی ورزشی دختران عشایر استان در شهرهای یاسوج و دوگنبدان با حضور ۲۵۰ دانش آموز آغاز شده است، تصریح کرد: برنامه های متنوعی در حوزه های ورزش قهرمانی و همگانی در سال جاری تدوین شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛بهمن خوبی با اشاره به اینکه این منابع مالی برای نخستین بار از محل فصل پنجم وزارت ورزش و جوانان به ورزش کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافته است ، افزود : اختصاص این اعتبار به ورزش استان می تواند به رونق ورزش های همگانی و قهرمانی کمک کند.

وی ابراز کرد:در این استان هم اکنون ۳۲ هزار ورزشکار سازمان یافته در ۵۰ رشته ورزشی فعالیت می کنند.

انتهای پیام منبع

خوبی ،توسعه ورزش همگانی در کنار ورزش قهرمانی را یکی از سیاست های وزارت ورزش و جوان دانست و گفت: وجود چنین رویکردی در توسعه ورزش همگانی می تواند منجر به کشف استعدادها در مناطق مختلف استان شود.

خوبی با اشاره به فعالیت حدود ۴۰۰ هیات ورزشی در استان ، تاکید کرد: برای بالندگی بهتر ورزش کهگیلویه و بویراحمد نیاز به تزریق اعتبارات بیشتری وجود دارد.

وی بیان کرد :با استفاده از این اعتبار پس از بستن تفاهم نامه با هیات های استانی و شهرستانی برای برگزاری میزبانی رقابت های ورزشی کشوری ، اجرای برنامه های فرهنگی ، ورزشی و برپایی همایش های کشوری در دستور قرار می گیرد .

بخوانید:  هزار واحد مسکونی در ورامین تعیین تکلیف شدند