اختصاص ۵۰۰ هکتار زمین در ۵ شهر برای ساخت مسکن

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه صبح امروز اولین نشست کارگروه مشترک اجرای این تفاهمنامه تشکیل شد، این نشست را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در این نشست مقرر شد یک کارگروه استانی با حضور نمایندگان دانشگاه و ادارات کل راه و شهرسازی استان تشکیل شود تا اجرای تفاهم‌نامه با سرعت بیشتری پیش رود.

وی افزود: این ۵۰۰ هکتار زمین در پنج شهر پرند تهران، گلبهار مشهد، عالی‌شهر بوشهر، خوراسگان اصفهان و فارسان شهرکرد از سوی دانشگاه آزاد اسلامی معرفی شد تا فرآیندهای اجرایی آن در قالب تفاهم‌نامه انجام شود.

تفاهم‌نامه مشترک ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی با امضای مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برای تامین مسکن اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین سایر متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در سراسر کشور منعقد شده است.

وی اضافه کرد: تاکید طرفین بر این بوده که در عملیات اجرایی واحدهایی که در قالب این تفاهم‌نامه ساخته می‌شود، صنعتی سازی و استفاده از فناوری‌های نوین ساخت در دستور کار قرار گیرد.

وی در توضیح مشخصات این زمین‌ها، گفت: بخشی از این اراضی از سوی وزارت راه و شهرسازی به دانشگاه واگذار شده، بخش دیگری از آنها متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی و دارای سند مالکیت تک برگ است و دسته دیگر زمین‌هایی هستند که مربوط به سازمان‌ها و شرکت‌های غیردولتی دانشگاه مشمول ماده ۷ قانون ساماندهی مسکن هستند.

مالکی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبات امروز کارگروه، دانشگاه آزاد اسلامی به‌زودی کلیه زمین‌های موضوع تفاهم را برای شروع عملیات اجرایی به سازمان ملی زمین و مسکن معرفی می‌کند.

بخوانید:  پیروزی تراکتور مقابل آبی‌ها بعد از 1300 روز/ استقلال در تبریز یخ زد
​انتهای پیام/منبع