اخذ مجوز FDA برای ایمپلنت‌های تولیدی


آیا این خبر مفید بود؟

منبع

اخذ مجوز FDA برای ایمپلنت‌های تولیدی

کوریتوا مدعی است که روش ارائه شده ترکیبی از درمان سطحی نانوفناوری «HAFUSE» و ساختار متخلخل «PEEK» است که برای اولین بار وارد بازار می‌شود. بر اساس مطالعات حیوانی بالینی و آزمایشگاهی صورت گرفته، به کمک این روش یک محیط هیدروفیلیک و زیست فعال برای اتصال سلولی و تکثیر ایجاد می‌شود.

کوریتوا که یک شرکت فناور مستقر در ایالات آلاباما است، خبر از اخذ مجوز غذا و داروی آمریکا برای ایمپلنت‌های «PEEK» تولیدی از طریق چاپ سه‌بعدی داده است.

این شرکت قصد عرضه تجاری این محصول را در مراکز مهم دانشگاهی در سراسر ایالات متحده دارد. بر اساس بیانیه مطبوعاتی کوراتیو، هدف آن‌ها انقلاب در چگونگی بهبود ساختارهای مهندسی و بیومواد کاشت شده و بهبود نتایج در بیمار است. مایک انگلیش (Mike English)، مدیر عامل کوراتیو در این خصوص بیان داشته: «ما به طور منحصر‌به‌فردی برای کنترل فرآیند توسعه ایمپلنت‌های سنتی و دستگاه‌های چاپ سه‌بعدی از ابتدا تا تجاری‌سازی و افزایش مقیاس برای پاسخگویی به تقاضای بازار فعالیت داشته و این کار را در مرکز تولید خود در هانتسویل با زیربنای ۳۵۰۰۰ فوت مربعی دنبال می‌کنیم.»

خبرگزاری برنا؛ کوریتوا (Curiteva) که یک شرکت فناور مستقر در ایالات آلاباما است، خبر از اخذ مجوز غذا و داروی آمریکا (FDA) برای ایمپلنت‌های «PEEK» تولیدی از طریق چاپ سه‌بعدی داده است. پلتفرم ارائه شده مبتنی بر فناوری اختصاصی کوراتیو بوده که طراحی، برنامه‌ریزی و ساخت آن به کمک چاپگر سه‌بعدی و با ذوب رشته‌های فیلامنت (Fused Filament Fabrication) انجام شده است.

بخوانید:  بارش وحشتناک تگرگ در مناطقی از ایتالیا

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف