ادامه بازسازی مناطق زلزله‌زده زمین لرزه مهرماه شهرستان خوی


ادامه بازسازی مناطق زلزله‌زده زمین لرزه مهرماه شهرستان خوی

بازسازی مناطق زلزله‌زده زمین لرزه مهرماه شهرستان خوی ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان‌غربی، جعفر برزگر قره‌باغ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: در زلزله اخیر شهرستان خوی، ۷۴۵ واحد آواربرداری شد که از این تعداد ۵۸۷ واحد مسکونی، ۱۵۴ واحد دامی و ۴ واحد تجاری بودند.

وی تعداد کل واحدهای مسکونی احداثی شهری و روستایی را ۱۱٠٠ واحد عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۵۰۰ واحد شهری و ۶۰۰ واحد روستایی بودند ضمن اینکه ۴۰۰۰ واحد مسکونی تعمیری نیز با آسیب جزئی در حال تعمیر هستند.

وی اضافه کرد: آواربرداری واحدهای مسکونی روستایی و شهری که نیازمند آواربرداری بودند به اتمام رسیده است و با توجه به اینکه متولی صدور پروانه‌های ساخت واحدهای مسکونی در مناطق روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است صدور پروانه‌های ساخت واحدهای مسکونی روستایی نیز به اتمام رسیده است. در مناطق شهری به محض صدور پروانه های ساخت واحدهای مسکونی از سوی شهرداری عملیات خط کشی و اجرای فنداسیون از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز میشود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی ادامه داد: تا به امروز خط کشی و پی‌کنی ۳۵۳ واحد مسکونی به اتمام رسیده ضمن اینکه در ۲۶۸ واحد مسکونی عملیات بتن مگر اجرایی شده است.

۲۴۸ واحد آرماتوربندی، ۲۱۳ واحد قالب بندی شده و عملیات بتن فونداسیون ۲۰۰ واحد مسکونی اجرا شده است.

برزگر قره‌باغ اضافه کرد: اسکلت ۹۷ واحد نیز بطور کامل اجرا شده و همچنین اسکلت لازم برای اجرای سازه فلزی ۱۲۰ واحد مسکونی در منطقه تامین شده است.

وی افزود: با تامین آجر مورد نیاز برای اجرای عملیات دیواچینی واحدهای مسکونی، دیوار چینی ۱۶ واحد مسکونی به اتمام رسیده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد: با آغاز عملیات اجرای سقف در روستاهای مرتضی قلی کندی و خنجرخان طی چند روز گذشته اجرای سقف ۳ واحد مسکونی به اتمام رسیده است.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع