ادامه سیاه روزی بیت کوین


ادامه سیاه روزی بیت کوین

گری گنسلر رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا عنوان کرد بیت کوین تنها رمزارزی است که الان آمادگی آن را دارم که به عنوان یک کالا، آن را خطاب کنم. در حالیکه روز گذشته قیمت بیت کوین بالاتر از سطح ۲۱٬۰۰۰ دلار معامله میشد و معامله‌گران به تثبیت قیمت بالاتر از این حمایت امیدوار می‌شدند، این حمایت از دست رفت و بزرگ‌ترین رمزارز بازار به محدوده ۲۰٬۰۰۰ دلار بازگشت.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری برنا به نقل از  مرکز روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی، بازار رمزارزها در سال جاری از ترکیبی از اخبار ناخوشایند شامل تورم، افزایش نرخ بهره، جنگ روسیه و اوکراین، و کمتر شدن درآمد شرکت‌ها ضربه دیده است. قیمت ارزهای دیجیتال به شدت به رفتار شاخص‌های سهام به خصوص آنهایی که اجزایی مانند تکنولوژی را شامل می‌شوند، همبستگی پیدا کرده است.
اما قیمت بیت کوین پس از مصاحبه گری گنسلر رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) با CNBC به زیر ۲۱٬۰۰۰ دلار کاهش یافت. گنسلر در این مصاحبه در خصوص قراردادن برخی رمزارزها به عنوان کالا به جای اوراق بهادار سخن گفت. گری گنسلر عنوان داشت:
بسیاری از توکن‌ها در فضای رمزارزها، ویژگی‌های کلیدی «اوراق بهادار» را دارند که آنها را در حوزه صلاحیت کمیسیون SEC قرار می‌دهد. با این حال بیت کوین در یک دسته بندی دیگر قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد برخی‌ها مانند بیت کوین، «کالا» محسوب می‌شوند. گنسلر در ادامه در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر سرمایه‌گذاری مردم در رمزارزها خاطرنشان کرد این حوزه فرقی با سرمایه‌گذاری در بازارهای سنتی ندارد؛ ریسک‌های زیادی در رمزارزها وجود دارد، در بازارهای سنتی اوراق بهادار نیز ریسک‌هایی وجود دارد.
اظهار نظرهای گنسلر با بازخوردهای زیادی در جامعه کریپتو همراه شد. بسیاری سوال می‌پرسیدند که چرا او در خصوص کالا بودن یا نبودن اتریوم صحبتی نکرده است.اما نوسان قیمت بیت کوین پس از این صحبت‌ها نشان می‌دهد که تریدرها باید با توجه به حجم کم معاملات، احساسات بازار، اقتصاد کلان و سیاست‌های پولی کشورها در نظر داشته باشند که این بازار با یک مصاحبه نیز نوسان پیدا می‌کند و در خصوص موقعیت‌های معاملاتی خود، با احتیاط بیشتری تصمیم گیری کنند.مایکل فن ده پپه پس از کاهش قیمت بیتکوین به زیر ۲۱٬۰۰۰ دلار عنوان کرد:بیت کوین از حمایت ۲۱٬۰۰۰ دلاری خود خداحافظی کرد.اشکالی ندارد. سطح‌بندی‌های مختلفی ساخته شده است.

انتهای پیام/

منبع