ادامه مرمت قلعه بدلبو ارومیه در سال جاری


ادامه مرمت قلعه بدلبو ارومیه در سال جاری

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت: مرمت قلعه بدلبو ارومیه در سال جاری نیز ادامه داشته و در این فصل بخش‌های اقامتی و پذیرایی این بنا تکمیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی ، مرتضی صفری در بازدید از پروژه مرمت قلعه بدلبو ارومیه اظهار کرد: قلعه بدلبو ارومیه در یک منطقه خوش آب و هوا قرار گرفته که علاوه بر داشتن معماری تاریخی از مزیت‌های گردشگری طبیعی نیز برخوردار است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی افزود: مرمت قلعه بدلبو با مشارکت بخش خصوصی و زیر نظر کارشناسان این اداره‌کل از چند سال پیش آغاز شده و در این مدت کمک‌های فنی و اعتباری لازم از این پروژه انجام شده است و اخیرا نیز ۵ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ (وام کم‌بهره ) به این اثر تاریخی اختصاص داده شده است  و در صورت بهره‌برداری قلعه بدلبو می‌تواند تبدیل به اولین هتل بوتیک استان یا اقامتگاه بوم‌گردی فاخر شود.

او گفت: قلعه بدلبو دارای بخش‌های مختلف از جمله ۲۰ سوئیت، حمام سنتی و … بوده و از جمله ويژگی‌های معماری قلعه تاريخی بدلبو وجود تعداد زياد قوس‌های آن است که به نوبه خود درميان آثار تاريخی آذربايجان غربی کم‌ياب است.

انتهای پیاممنبع

بخوانید:  وجود 5 ساختمان نا ایمن در منطقه 15 تهران