ارائه سه میلیون خدمت در طرح دندانپزشک خانواده‌های روستایی خراسان رضوی

دکتر نادری افزود: در قالب طرح دندانپزشک خانواده روستایی از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون نیز به ۷۶ هزار و ۹۶۱ نفر ۶۲۵ هزار و ۵۲۳ خدمت سطح ۲ دندانپزشکی شامل فلورایدتراپی، فیشور سیلانت (ترمیم دندان ۶)، کشیدن دندان، ترمیم دندان، جرمگیری، معالجه دندان‌های عفونی و سایر خدمات سطح یک دندان پزشکی، توسط دندانپزشکان ارائه شده است.


به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، دکتر محمد رضا نادری افزود: طرح دندانپزشک خانواده روستایی یکی از برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت در حوزه دهان و دندان است که از سال ۱۳۹۴ با هدف ارائه ۱۳ خدمت دندانپزشکی به پنج گروه هدف در مراکز بهداشتی و درمانی روستایی، شهری- روستای، حاشیه شهر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر اجرا می‌شود.

کارشناس سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از سال ۱۳۹۴ تا کنون ۵۷۴ هزار و ۶۷۹ نفر برای بهره‌مندی از خدمات دندانپزشک خانواده روستایی به این مراکز خدمات جامع سلامت روستایی مراجعه کردند که از این تعداد ۲۹۷ هزار و ۳۱۴ نفر از خدمات دندانپزشکی سطح ۲ توسط دندانپزشکان بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به این که در قالب این طرح به ازای هر ۱۵ هزار نفر جمعیت در مناطق مذکور یک دندانپزشک خانواده در نظر گرفته شده تا در مراکز جامع خدمات سلامت خدمات دندانپزشکی را به گروه هدف ارائه کند ادامه داد: هم اکنون ۷۹ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعال هستند و طرح پزشک خانواده و طرح دندانپزشک خانواده روستایی در آنها اجرا می‌شود.

بخوانید:  در زندگی ایشان تجمل گرایی‌ها و ریخت و پاش‌ وجود نداشت.

منبع

وی ادامه داد: تمامی مراکز خدمات جامع سلامت روستایی دارای دندانپزشک هستند که دندانپزشکان علاوه بر ارائه خدمات درمانی در حوزه دندانپزشکی بر پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت مناطق زیر پوشش خود نظارت دارند.

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ارائه سه میلیون خدمت در طرح دندانپزشک خانواده‌های روستایی خراسان رضوی


|