ارتش انگلیس از هکرها رودست خورد


ارتش انگلیس از هکرها رودست خورد

ارتش انگلیس در حال بررسی ابعاد مختلف حمله سایبری و هک حساب‌های کاربری خود در یوتیوب و توئیتر است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، ارتش انگلیس اعلام کرد، در حال بررسی ابعاد مختلف حمله سایبری و هک حساب‌های کاربری خود در یوتیوب و توئیتر است.

مشترکان حساب‌های ارتش انگلیس در شبکه‌های اجتماعی، ویدئوهایی درباره ارز دیجیتال در کانال یوتیوب ارتش آمریکا دیدند که تدوین آن‌ها با استفاده از تصاویر تاجر میلیاردر ایلان ماسک در انجام شده بود.

حساب توئیتر ارتش انگلیس نیز در حال بازنشر پیام‌هایی درباره  NFT است.

ارتش این کشور وقوع حمله مذکور تایید کرده است اما در عین حال می‌گوید که امنیت سایبری برای آن‌ها بسیار اهمیت دارد و هر دو حساب اکنون بازیابی شده اند.

سخنگوی ارتش افزود: امنیت حساب‌های کاربری مجددا برقرار شده است، اکنون ما در حال بررسی ابعاد مختلف این موضوع هستیم و زمان مناسبی برای توضیحات بیشتر نیست،‌ ما در حال حاضر نمی‌توانیم اعلام کنیم که فرد پشت این حمله کیست که سبب شد تا نام و عکس حساب‌های کاربری ما تغییر کند اما در حال حاضر وضعیت عادی برقرار است. 

حساب رسمی ارتش انگلیس در شبکه‌های اجتماعی مدتی بعد نوشت؛ «بابت اختلال موقت پیش‌آمده، پوزش می‌خواهیم. ما تحقیقات کاملی را انجام خواهیم داد و از این حادثه درس خواهیم گرفت از اینکه ما را دنبال کردید متشکریم، فعالیت عادی حساب اکنون از سر گرفته خواهد شد.”

توبیاس الوود، نماینده محافظه کار مجلس انگلیس و رئیس کمیته منتخب دفاعی عوام، در این باره گفت: آنچه اتفاق افتاده “جدی به نظر می رسد”.

وی در شبکه اجتماعی خود افزود: امیدوارم نتایج تحقیقات و اقدامات انجام شده به نحو مقتضی به اطلاع افکار عمومی رسانده شود.

رسانه دولتی انگلیس در گزارش خود می‌افزاید: این اولین بار نیست که یک حساب کاربری در توییتر هدف حمله هکری قرار می‌گیرد، برای مثال در ژوئیه 2020 حساب‌های بزرگی در آمریکا توسط هکرها تصرف شدند، افرادی مانند ایلان ماسک، جف بزوس، بیل گیتس، باراک اوباما، جو بایدن و کانیه وست از جمله قربانیان آن حمله بودند.

انتهای پیام/

 

خبرنگار: زهراوجدانی

 

منبع