اروگوئه در انتظار دیدار با تیم ملی فوتبال ایران

به گزارش برنا به نقل از ورزش سه، چند روز پیش اعلام شد که تیم ملی ایران روز اول مهر ماه در دیداری دوستانه به میزبانی اتریش مقابل اروگوئه قرار خواهد گرفت و حالا این موضوع با واکنش رییس اتحادیه فوتبال اروگوئه مواجه شده است.

اروپا: آلمان، انگلیس، بلژیک، کرواسی، هلند، دانمارک، اسپانیا، فرانسه، صربستان، سوئیس، پرتغال و لهستان

ایگناسیو آلونسو با تایید این موضوع گفته است: آنچه کادر فنی از ما خواسته است، برگزاری بازی در فیفادی مقابل تیم‌هایی است که در جام جهانی حضور دارند.

به گزارش برنا به نقل از ورزش سه، محمد شبانه روزنامه نگار مصری خبر داد کارلوس کی‌روش از حضور دوباره در تیم ملی مصر خودداری کرده و روز دوشنبه ضمن عدم پذیرش پیشنهاد فدراسیون فوتبال مصر برای بازگشت به تیم ملی این کشور، عذرخواهی خود را به مقامات رسمی اعلام نموده است.

ولز – برنده دیدار اوکراین و اسکاتلند

نماینده آسیا – تیم پنجم آمریکای جنوبی

انگلیس، آمریکا و ولز؛ هم گروه‌های تیم ملی فوتبال ایران در قطر

نماینده آسیا: برنده دیدار استرالیا – امارات، هفدهم خرداد ۱۴۰۱

مرحله پلی‌آف

انگلستان در جام جهانی قبلی با تیم‌های بلژیک، تونس و پاناما همگروه بود. آن‌ها در نهایت موفق شدند به عنوان تیم دوم گروه به مرحله حذفی رقابت‌ها صعود کنند. انگلیس در مرحله حذفی تیم کلمبیا را شکست داد و سپس سوئد را از دور مسابقات کنار زد. با این وجود در مرحله نیمه نهایی مقابل کرواسی که نائب قهرمان رقابت‌ها شد شکست خوردند. انگلیس دیدار رده بندی را نیز مقابل بلژیک واگذار کرد تا چهارم جهان شود..

نخستین حضور تیم ملی فوتبال اوکراین در مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه شکل گرفت و نخستین صعود این تیم به جام جهانی در سال ۲۰۰۶ اتفاق افتاد که با تیم‌های عربستان، تونس و اسپانیا همگروه شد و با دو پیروزی به مرحله بعد صعود کرد. این تیم سوئیس هم از پیش رو برداشت و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل ایتالیا به میدان رفت و شکست خورد. اوکراین در سال ۲۰۰۲ در یک بازی دوستانه مقابل ایران قرار گرفت که با نتیجه یک بر صفر پیروز شد.

بخوانید:  علیرضا بیرانوند سوژه پرتغالی‌ها شد+فیلم

تیم ملی فوتبال اسکاتلند یکی از قدیمی ترین تیم‌های ملی فوتبال جهان شناخته می‌شود، این تیم در سال ۱۹۵۴ اولین حضور در جام جهانی را تجربه کرده است. اسکاتلند تا کنون هشت بار موفق شده به جام جهانی صعود کند که در جام جهانی ۱۹۷۸ مقابل تیم ملی ایران به میدان رفتند و بازی با گل‌های اسکندریان برای اسکاتلند و دانایی فرد برای ایران با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

تیم ملی فوتبال ولز تاکنون فقط مجوز حضور در جام جهانی سال ۱۹۵۸ را به دست آورده است که تا مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند. بیشترین بازی و گل ملی را گرت بیل بازیکن باشگاهی تیم فوتبال رئال مادرید برای ولز به ثمر رسانده است.منبع

وی ادامه داد: این به ما کمک می‌کند از تمام روزهای فیفا برای تمرین استفاده کنیم و هیچ روزی را از دست ندهیم. این همان چیزی است که کادرفنی میخواهد؛ جلوگیری از سفرهای غیرضروری.

آمریکای جنوبی: آرژانتین، برزیل، اکوادور و اروگوئه

آفریقا: غنا، سنگال، تونس، مراکش و کامرون

تیم ملی فوتبال آمریکا در ۱۰ دوره جام‌جهانی حضور داشته که نخستین دورهٔ آن در جام جهانی ۱۹۳۰ بوده است. این تیم از جام جهانی ۱۹۹۰ تا جام جهانی ۲۰۱۴ به صورت پیوسته در پیکارهای جام جهانی حضور داشته است.همچنین تیم ملی این کشور یک بار در پانزدهمین دوره جام جهانی در جام جهانی ۱۹۹۴ میزبانی این مسابقات را بر عهده داشته است. تیم ملی آمریکا موفق نشد از مرحله مقدماتی در جام جهانی روسیه صعود کند و در جام جهانی قبل حضور نداشت.

بخوانید:  آیا واقعا ایدز با نانوذرات قابل درمان است؟

وی افزود: کی‌روش از حازم امام و اعضای فدراسیون برای معرفی مجدد این سرمربی برای هدایت تیم ملی مصر تشکر کرد اما در عین حال بر اهمیت کار در فضا و محیطی متفاوت و جستجوی چالش های جدید تاکید کرد.

این در حالی است که اروگوئه علاوه بر ایران مقابل قطر نیز قرار خواهد گرفت تا در یک فیفادی برابر دو تیم آسیایی به میدان برود.

تیم ملی انگلستان با گرت ساوتگیت، امید زیادی به جام جهانی پیش رو دارد. انگلیسی‌ها که همیشه ادعا داشته اند فوتبال اصالتاً برای این کشور است، در تلاشند تا بالاخره بتوانند جام جهانی را به خانه ببرند و به سال‌ها ناکامی خود در عرصه بین المللی پایان دهند.

آسیا: قطر، ایران، عربستان سعودی، کره جنوبی و ژاپن

نماینده اقیانوسیه – تیم چهارم آمریکای شمالی

رییس اتحادیه فوتبال اروگوئه همچنین توضیح داد: با این تصمیم ما خواسته‌های کادرفنی را برآورده کردیم؛ به این معنی که همه چیز را در یک کمپ جمع کردیم و در یک محل با دو تیم بازی خواهیم کرد.

پلی آف اروپا سومین حریف تیم ملی فوتبال ایران را مشخص کرد

تیم ملی انگلستان اولین جام جهانی خود را در سال ۱۹۵۰ تجربه کرد. سه شیرها تاکنون ۱۶ بار در این مسابقات شرکت کرده اند و از جمله تیم‌هایی هستند که در بزرگترین مسابقات فوتبال جهان سابقه زیادی دارند.

آلونسو در پایان با اشاره به تقابل با دو تیم آسیایی اظهار داشت: سرمربی علاقه دارد با تیم‌هایی بازی کنیم که در جام جهانی حاضر هستند و در رقابت با این تیم‌ها قرار بگیریم.

بخوانید:  درآمد مسیح علی‌نژاد چقدر است؟

کی‌روش به تیم ملی فوتبال ایران بازمی‌گردد؟!

تیم ملی فوتبال ایران در رقابت های جام جهانی 2022 به میدان خواهد رفت. جام جهانی 2022 با حضور تیم ملی فوتبال ایران، در قطر برگزار خواهد شد. تیم ملی فوتبال ایران در مرحله اول با ولز، انگلیس و آمریکا بازی خواهد کرد. تیم ملی فوتبال ایران در اولین اردو مقدماتی خود به الجزایر سفر کرده بود. سرمربی تیم ولز یکی از 3 حریف تیم ملی فوتبال ایران به تازگی تغییر کرده است.

نماینده اقیانوسیه: برنده دیدار جزایر سلیمان – نیوزیلند، دهم فروردین ۱۴۰۱

تیم ملی فوتبال ایران

آمریکا دومین حریف تیم ملی فوتبال ایران

لازم به ذکر است که فدراسیون فوتبال مصر هفته گذشته تصمیم خود را برای پایان همکاری با ایهاب جلال، سرمربی تیم ملی گرفت و حالا برای استخدام یک سرمربی خارجی برای این تیم و همچنین تیم المپیک خود تلاش می‌کند.

تیم‌های جام جهانی در کنار تیم ملی فوتبال ایران

این خبرنگار همچنین گفت: کی‌روش با تاکید بر این مسئله که همکاری با فدراسیون فوتبال مصر، باعث افتخار او بوده، اعلام کرد تمایل دارد تجربه های جدیدی را پشت سر بگذارد؛ به خصوص که او پس از صعود به فینال آفریقا و بازی پلی آف جام جهانی، چیز جدیدی برای ارائه به تیم مصر ندارد.

آمریکای شمالی و مرکزی: کانادا، (آمریکا و مکزیک)

انگلیس اولین حریف تیم ملی فوتبال ایران

اروگوئه در جام جهانی با تیم کره جنوبی هم گروه است و همچنین باید رودرروی پرتغال و غنا قرار بگیرد.

تیم ملی فوتبال اوکراین و اسکاتلند در پلی آف اروپا رو در روی یکدیگر قرار می‌گیرند و برنده این دیدار به مصاف ولز می‌رود.