از دستگاه بیولیفت خاک برای اولین بار در شیراز بهره برداری شد


مظفری :  از دستگاه بیولیفت خاک برای اولین بار در شیراز بهره برداری شد

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری گفت : در راستای حفظ و نگهداری از فضای سبز شهری این سازمان با همکاری جهاد کشاورزی استان فارس اقدام به تهیه یک دستگاه بیولیفت جهت انجام عملیات هوادهی، تزریق کود و مواد غذایی به خاک برای احیا و گسترشه فضای سبز شهر شیراز کرده است.

به گزارش خبرگزاری برنا ازفارس، روح الله مظفری اظهارداشت:  دستگاه بیولیفت با کاربردهای مختلف کاربران را قادر می سازد به راحتی و در کمترین زمان ممکن عملیات مختلفی از جمله درختکاری، خاکورزی، هوادهی در عمق خاک (بدون آسیب زدن به ریشه ها)، تزریق کود، مواد غذایی و مکمل ها در عمق خاک را انجام دهد.

وی افزود :  از بیولیفت (Biolift) در فعالیت های احیاء خاک استفاده می شود و این دستگاه می تواند با فشار هوا را بدون صدمه زدن به ریشه درختان در عمق 20 تا 120 سانتیمتری تخلیه کند.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری ضمن بیان این مطلب که مطالعه و تحقیق درباره  این دستگاه به همت واحد گیاهپزشکی این سازمان بوده است، افزود : این دستگاه با ایجاد نفوذپذیری بیشتر هوا و تزریق یکنواخت کود، مواد غذایی و آب به عمق خاک منجر به رشد و گسترش بهینه ریشه های درختان و گیاهان در سطح شهر شده و در نتیجه باعث ایجاد تحول در رشد و نمو فضای سبز می شود.

مظفری تاکید کرد: عمده زمینه کاربردی دستگاه بیولیفت شامل نواحی ریشه ها در خاک های خشک و فشرده و تاکستانها و فضاهای سبز و پارکها می باشد و با اتصال بیلچه ها و ابزار آلات جانبی مخصوص به این دستگاه ، کاربر قادر خواهد بود محدوده وسیعی از کارهای باغبانی و کشاورزی و محوطه سازی و هرس و شخم به راحتی و در کمترین زمان ممکن انجام دهد.

وی خاطر نشان کرد : این سازمان در نظر دارد در جهت توسعه و گسترش سرانه فضای سبز شهرمان شیراز تلاش کرده، تا بتوانیم نمونه ی  دستگاه بیولیفت را با همین کاربری تهیه و در این راستا مورد بهره برداری قرار دهیم.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع