استاندار آذربایجان شرقی:آیین‌های گرامی‌داشت دهه فجر، متفاوت از گذشته و با رنگ‌وبوی مردمی برگزار شود

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی رستاخیزی علیه جبهه کفر و استکبار بود، افزود: باید تلاش کنیم تا برنامه های دهه فجر رنگ‌وبوی مردمی بیشتری داشته باشد و در این برنامه‌ها دستاوردهای انقلاب برای مردم تبیین شود.

وی همچنین اقدام تاسف‌بار اهانت به قرآن کریم در کشور سوئد را محکوم کرد و با بیان اینکه این اقدام ضددینی، چهره نژادپرستانه و ضددین مدعیان آزادی را نشان داد، افزود: غربی‌ها با این اقدام، شأن همه آمال و ارزش های آزادی ادعایی خودشان را زیر سوال بردند و امیدواریم مدعیان آزادی در غرب از خیزش بزرگ ملت های مسلمان در دفاع از قرآن درس عبرت بگیرند. 

وی خاطرنشان کرد: شورای فرهنگ عمومی به عنوان قرارگاه فرهنگی استان در حوزه‌های مختلف فرهنگی از جمله برنامه‌های دهه فجر باید اعلام نظر کند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به حادثه ناگوار حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران، گفت: رییس جمهوری صریحاً به وزرای کشور و امور خارجه دستور پیگیری موضوع را داده است و سفیر آذربایجان نیز صبح امروز از پیگیری‌های مقامات کشورمان تشکر کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، عابدین خرّم در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، اظهار داشت: دشمنی دشمنان هر روز شدیدتر و متراکم‌تر می‌شود و آنان رهبری و مردم را به عنوان دو رکن انقلاب نشانه رفته‌اند تا کشور را از مسیر حرکت خود منحرف کنند.

زهرا کوهی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه از برگزاری کنگره شهدای زن استان و همچنین معرفی بانوان الگو با همراهی همه نهادها خبر داد و گفت: تشکیل باشگاه روایت‌گری بانوان سلوی طرحی کشوری است که امیدواریم در آذربایجان شرقی نیز در قالب هم افزایی نهادهای مسئول محقق شود.

بخوانید:  ادامه سیاه روزی بیت کوینمنبع

خرّم گفت: نباید اجازه داد که دشمنان دو کشور مسلمان و برادر ایران و آذربایجان از این قبیل اتفاقات سوءاستفاده کنند و باید تلاش کنیم تا به توصیه‌ها و دستورهای رهبر انقلاب و رییس‌جمهور درباره کشورهای همسایه عمل کنیم.

خرّم تصریح کرد: باید از فرمایش‌های امام و رهبری و مستندات تاریخی برای تبیین و تشریح دستاوردهای انقلاب بویژه برای نسل جوان و نوجوان استفاده کنیم.